Оксана Жолнович підкреслила, що реформа пенсійної системи буде проводитися комплексно і включатиме три ключові компоненти:
- Обов’язкова накопичувальна система — працівники будуть зобов’язані відраховувати частину своєї заробітної плати на особистий пенсійний рахунок.
- Добровільна накопичувальна система — громадяни зможуть самостійно робити додаткові внески для забезпечення вищого рівня пенсійних виплат.
- Солідарна система — вона залишиться основою пенсійної системи, а виплати фінансуватимуться за рахунок внесків працюючого населення.
Нова формула розрахунку пенсій
Пенсії розраховуватимуться за оновленою формулою, яка враховує кількість відпрацьованих років та суму сплачених внесків. Ці показники будуть переводитись у бали, вартість яких становитиме 30% від середньої заробітної плати за конкретний рік. Наприклад, працівник із 35 роками стажу зможе розраховувати на пенсію у розмірі 30% від своєї середньої зарплати. Також законом передбачено, що ті, хто відпрацював щонайменше 15 років, отримуватимуть не менше третини від мінімальної заробітної плати на момент виходу на пенсію.
Передбачається, що солідарна система залишиться основою пенсійного забезпечення, тоді як накопичувальна система знизить податкове навантаження на роботодавців та підвищить пенсії майбутніх пенсіонерів до 60% мінімальної заробітної плати.
Вас також можуть зацікавити новини:
Українців хочуть позбавити доплат та «дотяжок» до пенсії: що потрібно знати пенсіонерам
Зміни для пенсіонерів у серпні: доплати, ідентифікація та новий закон про стаж (відео)