Померла Марія Браньяс 19 серпня 2024 року у віці 117 років. Жінка пережила дві Світові війни і до самої смерті була при здоровому глузді.
Попри поважний вік, довгожителька активно вела соцмережі і мала 18 тисяч підписників. Саме на сторінці її Твітера рідні повідомили звістку про смерть жінки.
«Від нас пішла Марія Браньяс. Вона померла, як і хотіла: уві сні, спокійно і без болю», – йдеться у дописі.
За інформацією Daily Mail, останні два десятиліття жінка жила в спеціалізованому будинку для людей похилого віку в містечку Улот. Співробітники закладу відзначають її добру вдачу, гарний настрій завжди і готовність до активних дій. Однак за кілька днів до смерті Марія стала почуватися недобре.
«Я відчуваю слабкість. Час настає. Не плачте, я не люблю сліз. А головне не страждайте через мене. Ви знаєте мене, куди б я не пішла, я буду щаслива», – написала вона в соцмережі. Це було її останнє повідомлення світу.
Попри те, що на її довге життя випало чимало важких випробувань – чума, дві світові війни, іспанський грип, пандемія коронавірусу – жінка завжди була позитивно налаштована і вміла насолоджуватися життям. До останніх днів вона читала газети, грала на фортепіано і навіть робила зарядку.
Лікар запевняє, що Марія мала гарну пам’ять, могла чітко переказати події від того часу, як їй виповнилося 4 роки. На диво, жінка не страждала ніякими серцево-судинними захворюваннями, які притаманні людям старшого віку.
Люди часто запитували у Марії, у чому полягає її секрет довголіття. Вона відповідала, що найголовніше – триматися подалі від токсичних та злих людей, зберігати спокій, а також мати баланс у всіх сферах життя.
Жінка була заміжня за лікарем Жоан Море, але пережила чоловіка на 46 років. У них народилося 3 дітей, які подарували 11 онуків та 13 правнуків.
Тепер титул найстарішої людини у світі перейшов до 116-річної японки Томіко Ітоока.
Читайте також: У якому місяці народжується найбільша кількість довгожителів?
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.