18 серпня відзначається День «Ніколи не здавайся». Дата присвячена вихованню стійкості та рішучості, заохочує людей не здаватися перед труднощами та продовжувати боротися за свої мрії. Свято також є днем мотивації, натхнення та віри у себе. Створили свято 2019 року з ініціативи місцевих підприємств міста Кнокке в Бельгії. Саме цього дня французький плавець Філіп Круазон, який внаслідок нещасного випадку втратив усі кінцівки, здійснив заплив, що об’єднав п’ять континентів, використовуючи спеціальні ласти.
18 серпня проводять День поганої поезії. Це чудовий день для того, щоб написати справді поганий вірш. Навіщо? Можливо, щоб дозволити нам оцінити хорошу поезію. Започаткували цікаву подію дружини Томас і Рут Рой з компанії Wellcat Holidays, які вигадують дивні свята. Головна мета дня поганої поезії полягає в тому, щоб підтримати людину, яка хоча б намагалася створити вірш, підняти настрій тим, хто починає писати і хоче вдосконалити свої вміння.
Сьогодні, 18 серпня (за новим стилем) та 31 серпня (за старим), в Україні відзначають кілька церковних свят. Це день пам’яті мучеників Флора та Лавра, а також святкування ікон Божої Матері “Всецариця” та “Прибавлення розуму”.
Флор і Лавр, що жили у II столітті у Візантії та Іллірії (сучасна Югославія), були братами та каменетесами, які прийняли християнство від своїх вчителів. Коли їх відправили будувати язичницький храм, вони присвятили свою роботу та кошти на допомогу нужденним. Під час будівництва син жерця пошкодив око, але завдяки молитвам братів юнак зцілився та прийняв християнство. У результаті жрець повірив. За відмову поклонятися ідолам і встановлення хреста в побудованому храмі, Флор і Лавр були страчені за наказом імператора.
Ікона “Всецариця”, оригінал якої зберігається в монастирі Ватопед на Афоні, відома своїми чудотворними зціленнями, особливо від раку та наркотичної залежності. В Україні її список знаходиться у Михайлівському Золотоверхому монастирі у Києві.
Свято ікони “Прибавлення розуму” відзначається в першу неділю після Успіння Богородиці. Ікона зображує Богоматір і Христа з царськими вінцями та тримають державу. В Україні списки цієї ікони знаходяться у храмі Миколи-чудотворця на воді та у Михайлівському Золотоверхому соборі.
Вважається, що з цього дня розпочинаються осінні заморозки.
18 серпня, як і будь-якого іншого дня, церква не схвалює і виступає проти лайки, агресії, пліток, наклепу, заздрощів і жадібності, помсти, розпачу.
Не можна відмовляти у допомозі нужденним.
У народі кажуть, що цього дня категорично заборонено кривдити тварин.
Також за народними прикметами цього дня бажано носити світлі речі, а від темних краще відмовитись.
У чудотворної ікони “Всецариця” просять зцілення від тяжких хвороб та залежностей.
Святим Флору та Лавру моляться про здоров’я свійських тварин.
Також 18 серпня прийнято збирати полин, принести його додому та покласти в затишне місце – вважається, що такий оберіг захищає будинок від зла, бід, негараздів та недобрих людей.
18 серпня – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Георгій, Григорій, Євген, Іван, Макар, Лука, Михайло, Юліана.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.