Кіт може стрибати на довжину, яка в 7 разів більша від довжини його тіла.
У котів надзвичайно гнучкий хребет, адже має значно більше кісток, ніж людський. Саме кішка може так вигинатися.
За запахом кіт може дізнаватися найменші деталі про своїх господарів і про свій дім. Висока чутливість до запахів дозволяє не тільки досліджувати світ, а й вберегтися від небезпеки.
Коти можуть видавати понад 100 різних звуків – так вони «висловлюють» широку палітру власних відчуттів.
Кішка може спати від 12 до 16 годин на день – і це нормально.
Коти чудово бачать у темряві. Їхні великі зіниці збирають найменші часточки світла, щоб бачити в темряві.
У Діснейленді живе понад 200 котів. Ще в 1955 році, відразу після відкриття парку, кілька котів оселилися в замку Сплячої красуні. Відтоді їх підгодовують, а вони розмножуються.
Коти спілкуються з людьми не так, як між собою. Особливе нявкання у них виробляється для привернення уваги людини, господаря. У спілкуванні з іншими котами, тварини використовуються геть інші звуки.
Кішки не знають солодкого смаку – у них просто немає відповідних рецепторів.
Стародавні єгиптяни також тримали котів як домашніх тварин. Це доводять археологи, які знайшли 6 скелетів котів, похованих разом із їхніми господарями на єгипетському кладовищі в 3600-3800 роками до нашої ери.
Котячий вік не відповідає людському. Перший рік кошеняти прирівнюють приблизно до 15 людських років. Другий – до 9. Кожен наступний – до 4 років. Отже, кішка, яка народилася 3 роки тому, за «людськими» мірками має вік 28 років. Через рік їй буде – 32.
У світі налічується близько 600 мільйонів кішок. Частина їх здичавілі або бродячі, проте чимало живе у людей.