7 серпня відзначають День професійного спікера. Це свято присвячене всім, чия діяльність так чи інакше пов’язана з ораторським мистецтвом і покликаний наголосити на важливості таких навичок у професійному та особистому житті.
Також 7 серпня святкують День маяка або День працівників засобів навігаційного обладнання узбережжя великих водойм у вигляді капітальної споруди.
Маяк — навігаційний орієнтир, який використовується для розпізнавання берегів, визначення місцезнаходження судна. Ця споруда має яскраве контрастне забарвлення та оснащено сильним джерелом світла, а також оптичними засобами для посилення світлового сигналу.
Першим відомим маяком, який не зберігся до наших днів, був маяк Фарос у єгипетському місті Александрія — він вважається одним із Семи чудес світу. Найстарішим існуючим маяком у світі вважається маяк у Ла-Корунні в Іспанії, який був зведений у II столітті.
В Україні налічується щонайменше 60 маяків. Найдавніші маяки були побудовані ще першій половині ХІХ століття. Маяки знаходяться на берегах Чорного та Азовського морів, а також Керченської протоки.
7 серпня 2024 року християни вшановують пам’ять святого преподобного мученика Дометія. Він жив у IV столітті в Персії і ще в молоді роки був навернений у християнство.
У прикордонному місті Нізібія він прийняв хрещення і був пострижений в чернечий образ. Незабаром Дометій пішов у монастир святих Сергія та Вакха у місті Феодосіополі під керівництвом архімандрита Нурвела. Це був суворий аскет, який протягом 60 років не їв вареної їжі і не лягав для сну, відпочиваючи стоячи, спираючись на свій жезл.
У цьому монастирі преподобний Дометій був посвячений у сан диякона, але коли його хотіли посвятити в пресвітера, Дометій вважав себе негідним і усамітнився на пустельній горі в Сирії.
Там він жив просто неба, терплячи довгий час спеку і холод, а потім почав жити в печері разом з двома учнями. Поступово поголос про нього поширився серед місцевих і до нього стали приходити за зціленнями та допомогою. Багатьох язичників він навернув у християнство.
Був вбитий з учнями за наказом імператора Юліана Відступника, який почав гоніння на християн. Воїни закидали їх камінням.
7 серпня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
День вважається вдалим для весілля та романтичних справ.
Наші пращури в цей день бирали врожай та гриби в лісі. Вважається, що цього дня потрібно приготувати страву з картоплі, а також з’їсти жменю ягід – це зміцнить здоров’я.
Згідно з місячним посівним календарем, 7 серпня 2024 року — сприятливий день для збирання врожаю, обприскування від шкідників, видалення хворих, сухих і відцвілих пагонів, стрижки кущів та живоплоту, щеплень — усі завдані рани швидко заживуть. Можна посадити озимі культури та посіяти сидерати.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Арсен, Гаврило, Григорій, Юхим, Іван, Михайло, Симон, Теодор, Федір, Ян, Вероніка, Марія.
Вас також можуть зацікавити новини:
Зміни для пенсіонерів у серпні: доплати, ідентифікація та новий закон про стаж (відео)
Краще ніж депозит? Чи варто зараз звичайним українцям вкладати гроші у землю (відео)
Простий рецепт найулюбленіших ласощів дитинства. Обов'язково спробуйте!
Кабінет Міністрів України затвердить новий порядок транспортування пацієнтів на швидкій допомозі. Що потрібно знати під…
У першому зимовому місяці деяким пенсіонерам нарахують підвищені виплати.
Частину українців запрошують оформити нову грошову допомогу. Куди звертатися.
Що зміниться для пасажирів залізничного транспорту в Україні у 2025 році.
Оголошено видачу безкоштовних продуктів харчування. Встигніть отримати свій продуктовий набір.