Деяким українцям нараховуватимуть лише 25% від призначених пенсійних виплат. Це передбачено Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Про це нагадали в Пенсійному фонді України.
Раніше ми розповідали, в яких областях українці отримують найбільші пенсії.
Йдеться про пенсіонерів, які перебувають на повному державному забезпеченні у соціальних установах.
Відповідно до законодавства, таким пенсіонерам виплачується лише 25% призначеної пенсії, а іншу частину перераховують установі, де вона перебуває на повному державному утриманні. При цьому установа може використати перераховані гроші виключно на покращення умов для проживання у них пенсіонерів. Розрахунок можуть робити і по-іншому.
Якщо сім’ї пенсіонера є непрацездатні члени сім’ї, до 50% його пенсії можуть виплачувати їм. У такому разі пенсіонер отримує 25% та інші 25% отримує державну установу, на забезпеченні якої він перебуває.
Також 50% державна установа отримує за перебування у ній дітей, яким призначено пенсію у зв’язку із втратою годувальника. Решту половини перераховують на рахунок таких дітей у банках. Виняток – діти-сироти, які перебувають на повному державному забезпеченні в соціальних установах. Їм перераховують 100% їхніх пенсійних виплат на рахунок у банку.
Якщо пенсіонер не проживав у закладі, а був у лікарні чи відпустці, то з дати його вибуття до дати повернення включно йому виплачуватимуть пенсію у повному розмірі.
Вас також можуть зацікавити новини:
Яку пенсію платять колишньому військовому у будинку-інтернаті
Масштабна афера: усі пенсії після 2017 року нараховані неправильно (відео)
Сучасні технології допомагають значно спростити догляд за рослинами та садовою ділянкою.
Інжир - це екзотична рослина, яка вже встигла прописатися на ділянках багатьох українців, проте у…
Багато хто любить чайний гриб. Напій з чайного гриба насправді є чайним квасом.
Якщо вас почали турбувати важкість, свербіж та печіння в ділянці заднього проходу, позбавтеся недоречної сором'язливості…
З 4 квітня українців, які працюють, чекають важливі зміни. Тепер лікарняні будуть виплачувати по-новому.
Перевірити стаж роботи можна на сайті ПФУ. Як це зробити, щоб не помилитися, розповідаємо покроково.