2 серпня, в колишній День ВДВ, в Україні вшановують пам’ять загиблих десантників різних часів та поколінь. День пам’яті загиблих воїнів-десантників – данина поваги та подяки тим, хто загинув у локальних конфліктах ХХ століття та у миротворчих місіях. А нині багато десантників віддали свої життя у боротьбі з російськими окупантами.
Перелік незвичайних свят у нашому календарі стає все більше і більше. Деякі з них корисні та інтригуючі.
Міжнародний день пива — щорічне свято, яке відзначається в першу п’ятницю серпня. Засновник веселого свята – власник бару Джессі Авшаломов. Перший День пива пройшов у 2007 році у Санта-Крузі, Каліфорнія. Джессі Авшаломов обрав цей період через літню спекотну погоду та відсутність інших пивних свят. Людям сподобалося! Вже у 2011 році День пива з місцевої події перетворився на міжнародне свято, яке відзначалося у 23 країнах. У 2012 році він уже охоплював 50 країн на 5 континентах, а зараз весело відзначається у 60 країнах.
Мета свята:
Цього дня учасники пригощають один одного пивом, куштують напої з інших культур, дегустують нові або рідкісні сорти пива, беруть участь у «щасливій годині», вікторинах та іграх.
Також 2 серпня відзначається і День поштової скриньки. Вперше пристрої для збирання листів було встановлено на вулицях Лондона 2 серпня 1858 р. За роки свого існування поштова скринька постійно змінювалася і вдосконалювалася. Спочатку її робили з дощок та обшивали залізом, потім відливали з чавуну. Згодом винайшли легку та надійну конструкцію, яка виглядала набагато привабливіше і була економічнішою. Пошта займає особливе місце у житті кожної людини. Незважаючи на електронні засоби зв’язку, «живі» листи створюють атмосферу затишку та близькості, зігрівають душу та піднімають настрій.
За старим церковним календарем сьогодні відзначається День пророка Іллі. Також сьогодні день перенесення мощів святого першомученика Стефана. Він перший християнський мученик, що походив з діаспори євреїв; був притягнутий до суду Синедріона та побитий камінням за християнську проповідь у Єрусалимі близько 33—36 років. Мощі святого першомученика Стефана були перевезені з Єрусалиму в Константинополь і покладені в церкві на честь святого диякона Лаврентія, а після створення храму на честь першомученика Стефана перенесені туди 2 серпня.
Наші пращури помітили, якщо у цей день прохолодно порівнянно з іншими днями, то весна буде холодною. Не бажано було тяжко фізично працювати. Вважається, що 2 серпня вода у річках та озерах стає холодною, і сезон купання вже варто завершити.
Також у цей день намагалися не дивитися на себе у дзеркало, бо можна захворіти.
Довгий грім – до негоди, уривчастий – до ясної погоди.
Дощ – до хорошого врожаю пшона.
Хмарний ранок – озимі сіятимуть рано, а врожай буде добрим.
Сьогодні, 2 серпня, іменини святкують Ілля, Сава, Олександр, Олексій, Єгор, Іван, Микола, Сергій, Григорій.
Вас також можуть зацікавити новини:
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…