26 липня в Україні святкують День парашутиста. Люди завжди мріяли літати, як птахи. Парашютний спорт дозволяє сміливцям наблизитися до мрії людства. Свято хоч і неофіційне, але міжнародне. Його відзначають ще із 1930 років. Цікаво, що перші згадки про стрибки з парашутом в Україні датовані 1917 роком, коли в Київській військовій школі було здійснено перший стрибок з літака з парашутом. А перший варіант парашута, схожий на сучасний, сконструйовано Леонардо да Вінчі. Ескізи пристрою він намалював ще 1485 року. Сучасний вид парашута виник наприкінці 18 століття завдяки Луї-Себастьєну Ленорману.
Також 26 липня День холістичної терапії. Це свято присвячене визнанню та вшануванню холістичної терапії, що розглядає людський організм як синергію розуму, тіла та душі. Метою холістичної терапії є досягнення гармонійного балансу між усіма елементами буття.
А ще сьогодні Міжнародний день поінформованості про хворобу Гошу. Це рідкісне генетичне захворювання, яке зустрічається в однієї людини з 50 тисяч. Хвороба, що характеризується порушенням ліпідного обміну, недостатністю лізосомальних ферментів, накопиченням гліколіпідів у клітинних структурах. Симптоми визначаються типом патології. Загальними ознаками є збільшення печінки, селезінки, зниження згортання крові.
26 липня святкують Всесвітній день тофу. Свято присвячене популяризації тофу – рослинного замінника м’яса та молочних продуктів, виготовленого із соєвих бобів. Тофу має довгу історію, яка розпочалася у Китаї близько 179 р. до н.е. за часів династії Хань. Цей день відзначається, щоб відсвяткувати та популяризувати споживання тофу як основного продукту харчування, особливо серед веганів та вегетаріанців. Тофу є фаворитом серед шанувальників здорового харчування в усьому світі, завдяки багатому вмісту білка та інших корисних поживних речовин.
26 липня святкують День системного адміністратора. Щороку свято припадає на останню п’ятницю липня. «Батьком» дня шанування «володар і зберігачів комп’ютерних мереж» є американський системний адміністратор з 20-річним стажем Тед Кекатос, який побачив журнальну рекламу Hewlett-Packard, в якій вдячні користувачі, що встановили нові принтери системного адміністратора, обдаровують квітами і кошиками. Натхненний цим він вирішив створити спеціальний день для вшанування системних адміністраторів.
Також 26 липня День дядька та тітки. Цей день має показати справжні сімейні цінності.Брат або сестра батьків для дитини – це близькі родичі. Буває, що дядько чи тітка стає довіреною особою, з ними легко обговорювати питання, з якими боїшся прийти до батьків. Сьогодні – ще одна чудова нагода зібратися всією великою та дружною родиною за великим столом.
26 липня у церковному календарі – День пам’яті святого мученика Єрмолая. Він був одним із трьох священиків, що залишилися в Нікомідії після великого гоніння на християн імператором Максиміаном. Єрмолай відомий своєю мудрістю та благочестям, і багато хто звертався до нього за порадою та духовною підтримкою. Він продовжував проповідувати християнську віру, незважаючи на небезпеку. Він звернув у християнство святого Пантелеймона, який згодом став відомим лікарем і мучеником. За свою віру Єрмолай був схоплений і страчений.
Також сьогодні віруючі вшановують святу преподобну мученицю Параскеву. Це не єдиний день, присвячений святій, у році. Параскева народилася в Іконії в ІІІ столітті в сім’ї ревних християн. Її ім’я означає «п’ятниця» – день, коли розіп’яли Христа. Так батьки хотіли наголосити на зв’язку дівчинки зі Спасителем.Параскева виховувалась у християнській вірі і вирішила не виходити заміж за язичника, повністю присвятивши себе Богові. Незабаром імператор Діоклетіан почав переслідувати християн і направив для розправи з ними свого намісника Аетія.Того зачарувала краса Параскеви, він почав просити її зректися своєї віри і обіцяв усілякі милості. Дівчина вирішила не відступати від вчення Христа, її навіть не злякали муки, які її піддали язичники. Зрештою, Аетій наказав обезголовити Параскеву.
Цього дня за народними традиціями та повір’ями не можна:
Сьогодні, 26 липня, іменини святкують Антон, Гаврило, Маркіян (Март’ян), Сарра, Серапіон, Степан, Юліан.
Вас також можуть зацікавити новини:
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…