Дачники та городники з метою підвищити врожайність часто припускаються дуже поширеної помилки, а саме — поливають розчином із соди рослини, які її не терплять. Розбираємось, у яких випадках сода — помічник, а в яких — справжній ворог.
Раніше ми розповідали, як підвищити врожай картоплі.
У яких випадках сода допоможе
Сода є незамінним помічником для знищення борошнистої роси. Для ефективної боротьби зі шкідником потрібно приготувати такий розчин: у відрі води розбавте 2 ст. ложки харчової або 1 ст. ложку кальцинованої соди, а також додайте 50 г господарського мила.
Таким засобом можна обробити флокси, кущі аґрусу, листя кабачків, огірків та гарбузів.
Ефективна сода і для приготування добрива на основі міді, яке насичує рослини необхідними мікроелементами — вона сприяє більш повільному вивільненню міді, завдяки чому остання діятиме надійно та м’яко.
Для приготування такого добрива візьміть 100 г мідного купоросу, 100 г харчової соди (80 г кальцинованої), 10 л води та додайте 80 мл рідкого мила. Спочатку нагрійте воду та додайте мідний купорос. В іншій ємності у теплій воді розведіть соду і додайте мило. Коли перша суміш повністю охолоне, поступово влийте содовий розчин, ретельно помішуючи. Об’єм потрібно довести до 10 літрів.
У яких випадках використовувати соду не варто
Харчова або кальцинована сода не рекомендована для нейтралізації кислого ґрунту та для боротьби з пожовтінням листя огірків через недостатню кількість калію або азоту. У такому разі сода погіршить ситуацію.
Не потрібно посипати содою грядки в надії позбутися равликів. Ґрунт лише втратить родючість.
Вас також можуть зацікавити новини:
Деякі пенсіонери можуть збільшити розмір пенсійних виплат: як це зробити
Час затягувати пояси: чи світить пенсіонерам індексація пенсій у майбутні три роки (відео)