6 липня в нашій та інших країнах відзначають Всесвітній день кардіолога. Лікар-кардіолог займається діагностикою, лікуванням і профілактикою хвороб, пов’язаних із порушенням кровопостачання міокарда, ураженням коронарних артерій серця, порушеним артеріальним тиском, а також зміною клапанів серця. Вітаємо сьогодні всіх кардіологів із професійним святом! Бажаємо здоров’я, людських благ і досягнення нових вершин у вашій чудовій професії!
А ще кожної першої суботи липня відзначають Міжнародний день Дніпра. Мета свята полягає в тому, щоб привернути увагу громадськості до сучасних проблем басейну Дніпра і пошуку методів розв’язання цих проблем. Наразі Дніпро перебуває у складній екологічній ситуації та гостро потребує захисту і відновлення ресурсів, поліпшення стану води та охорони басейнів. Міжнародний день Дніпра нагадує нам, що якщо нічого не робити, то ми ризикуємо втратити найбагатше природне надбання – дивовижну річку Дніпро.
Також у першу суботу липня в усьому світі відзначають Міжнародний день кооперативів. Свято підкреслює важливість кооперативного руху для соціально-економічного розвитку суспільства. Кооперативи відіграють важливу роль у світовій економіці та соціальному розвитку. Вони сприяють створенню робочих місць, забезпечують доступ до товарів і послуг, покращують умови праці та життя своїх членів. Цей день нагадує нам про значення співпраці та солідарності в сучасному світі.
Крім того, 6 липня мільйони людей відзначають Всесвітній день поцілунку. Свято було започатковано з метою відзначити настільки приємне заняття і його роль у культурах різних країн. Вважається, що поцілунки покращують стан шкіри та кровообіг, знижують кров’яний тиск, знімають стрес, послаблюють головний біль і допомагають нам почуватися молодшими. Також, коли ми цілуємося, у крові виробляється гормон окситоцин, який дає відчуття безпеки, близькості та задоволення. Одночасно знижується рівень гормону кортизолу, який відповідає за стрес. А також під час поцілунків спалюється до 6,4 калорії за хвилину. Приєднуйтесь сьогодні та ви до святкування такого незвичайного свята. Цілуйтеся на здоров’я і будьте щасливі!
Цього дня православні християни вшановують пам’ять преподобного Сисоя Великого, відлюдника і послідовника Антонія Великого. Він жив у печері, розташованій у Єгипетській пустелі, і вів благочестиве життя в молитвах і пості. Святий володів даром чудотворення і зціляв хворих, а одного разу навіть воскресив людину. Однак монах це приховував, і таємницю дізналися вже після його смерті.
За народними прикметами цього дня не варто:
Також 6 липня вважається днем невдалим для риболовлі та домашніх заготовок. Цього дня не рекомендується поспішати, так можна накоїти непотрібних справ.
Крім того, вважається, що 6 червня жінкам не слід працювати, оскільки вони можуть нашкодити собі, тому всю важку роботу цього дня беруть на себе чоловіки.
Цього дня до святого Сисоя, якого вважають покровителем хліборобів, звертаються з проханнями про допомогу в справах і гарний урожай.
За старим стилем 6 липня відзначається переддень Івана Купала. Наші предки цього дня готувалися зустрічати купальську ніч. У центрі села прикрашали велике купальське дерево, а також складали велику купу хмизу для розпалювання вогню.
Дівчата цього дня плели вінки з польових квітів, за якими ворожили на долю і суджених. Вінки також вважалися потужним оберегом будинку від нечисті. Їх вішали над вхідними дверима або біля воріт.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Валентин, Василь, Інокентій, Марта, Федір, Фелікс.
Вас також можуть зацікавити новини:
Українки можуть отримати допомогу 15 тисяч доларів: встигніть подати заявку до 31 липня (відео)
Держава допоможе українцям поставити сонячні панелі: що пропонує уряд (відео)
Сучасні технології допомагають значно спростити догляд за рослинами та садовою ділянкою.
Інжир - це екзотична рослина, яка вже встигла прописатися на ділянках багатьох українців, проте у…
Багато хто любить чайний гриб. Напій з чайного гриба насправді є чайним квасом.
Якщо вас почали турбувати важкість, свербіж та печіння в ділянці заднього проходу, позбавтеся недоречної сором'язливості…
З 4 квітня українців, які працюють, чекають важливі зміни. Тепер лікарняні будуть виплачувати по-новому.
Перевірити стаж роботи можна на сайті ПФУ. Як це зробити, щоб не помилитися, розповідаємо покроково.