П’ятниця, 19 Липня, 2024
ГоловнаДомашній адвокатУкраїнських водіїв перевірятимуть по-новому – у процедуру внесли зміни

Українських водіїв перевірятимуть по-новому – у процедуру внесли зміни

Этот материал также доступен на русском языке
Український уряд вніс зміни до процедури перевірки громадян, які керують автомобілями. Що передбачає постанова Кабміну, розповідаємо в цьому матеріалі.

За даними представника Кабінету міністрів у Верховній Раді Тараса Мельничука, йдеться про перевірку на перебування за кермом у стані наркотичного або алкогольного сп’яніння.

Як повідомив Мельничук, 13 червня 2024 року уряд змінив порядок, згідно з яким водії скеровуються на огляд з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та процедуру проведення такого огляду.

Раніше ми писали, за яке порушення водії можуть “попасти” на 850 гривень.

Як проводитиметься огляд водія на стан алкогольного сп’яніння

Відтепер огляд водія транспортного засобу проводитиметься в закладі охорони здоров’я в будь-який час доби. Для цього будуть використані спеціальні технічні засоби, які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність і тести на вміст наркотичного засобу або психотропної речовини в організмі особи”, повідомив народний депутат.

“У разі позитивного результату тесту обов’язковим є підтвердження наявності наркотичного засобу або психотропної речовини лабораторним дослідженням”, – підкреслив Мельничук.

Як проводиться медичний огляд водіїв

Згідно зі ст. 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення, водіїв, яких підозрюють у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та сповільнюють реакцію, усувають від керування.

Огляд на предмет сп’яніння або впливу лікарських засобів проводиться поліцейським з обов’язковою відеофіксацією. Якщо водій відмовився від огляду на місці або не згоден з його результатами, повторний огляд проводиться в присутності поліцейського у відповідному медичному закладі протягом 2 годин після затримання.

Огляд, під час якого було порушено ці норми, вважається недійсним.

Вас також можуть зацікавити новини:

Обмеження переказів з картки на картку: які ліміти встановить Нацбанк (відео)

Не розраховуйте на пенсію: яку базову допомогу запровадить уряд (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні