4 червня в Україні відзначають День пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Цього дня вшановують невинних дітей, які загинули внаслідок воєнних дій. За даними Офісу генпрокурора, станом на 27 травня 2024 року за час повномасштабного вторгнення внаслідок бойових дій загинуло щонайменше 548 дітей.
Також 4 червня відзначають Всесвітній день боротьби з опустеленням і посухою. Він заснований ООН та присвячений одній з найгостріших екологічних проблем сучасності. Через зростання чисельності населення та нестійких моделей виробництва та споживання потреба у природних ресурсах збільшується, що призводить до надмірного навантаження на землю та її деградації. Тому дуже важливо дбайливо ставитись до ресурсів. Тема Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням та посухою у 2024 році – “Єдність заради землі. Наша спадщина. Наше майбутнє”. Вона має привернути увагу до майбутнього управління землею — найціннішого ресурсу.
Ще одне свято 4 червня – День господарських судів. Саме в цей день у 1991 році Верховна Рада Республіки Україна ухвалила Закон Української РСР “Про Арбітражний суд”, який започаткував створення спеціалізованих органів, що захищають права та інтереси учасників господарських правовідносин, що охороняються законом.
Також 4 червня відзначають Всесвітній день боротьби з карієсом. Цей день був заснований у США у 2013 році. Свято покликане наголосити на важливості догляду за ротовою порожниною та профілактиці боротьби з карієсом. Відповідно до Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворювання зустрічається до 60-90% дітей шкільного віку та майже у 100% дорослих людей.
4 червня вшановують пам’ять святого Митрофана, патріарха Константинопольського. Його батько Дометій був язичником, який прийняв християнську віру. Незабаром єпископ Тіт висвятив його у пресвітера, а після смерті єпископа він зайняв його місце. Після смерті Дометія його місце зайняв спочатку старший син Проб, а невдовзі Митрофан.
Захоплений святістю життя і мудрістю святого Митрофана, імператор Костянтин Великий забрав його з Візантії до Риму, а після перенесення столиці до Візантії вони повернулися. Під час I Вселенського Собору Костянтин Великий починав святих отців титул патріарха святителя Митрофана — так він став першим патріархом Константинопольським.
Святитель Митрофан помер 17 років. Його мощі зберігаються у храмі у Константинополі, спорудженому на його пам’ять.
4 червня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
Вважається, що в цей день не можна лінуватися, а навпаки — треба добре попрацювати, тоді на людину чекає благополуччя і успіх.
Також у цей день дівчата плели вінки і пускали їх по воді: якщо він попливе, то його володарка буде щаслива, потоне — на нещастя.
Згідно з місячним посівним календарем, 4 червня 2024 року рекомендується зайнятися посадкою будь-яких овочів, зернових культур, зелені, салатів та плодових дерев, обробкою насіння, заготівлею живців для щеплень, збиранням урожаю полуниці, внесенням підживлення.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Олександр, Опанас, Валерій, Кирило, Леонтій, Марія, Марк, Марфа, Мефодій, Митрофан, Микола, Северин.
Вас також можуть зацікавити новини:
Пенсії в Україні: це потрібно знати пенсіонерам, які одержують виплати через банк
Обмеження переказів із картки на картку: які ліміти встановить Нацбанк (відео)
Уже зовсім скоро на українців чекає різка зміна погода. До яких саме умов варто готуватися…
Вартість комунальних послуг зростає й часто стає не по кишені пенсіонерам. Чи обов'язково платити за…
Частина українців може отримати грошову допомогу від благодійної організації. Куди звертатися.
Не у всіх господинь виходить зварити яйця, які легко чистяться і не потріскаються при варінні.…
У квітні проведуть масштабний перерахунок пенсій. Які подробиці важливо знати.
Частина українців можуть отримати безкоштовні продукти. Для цього потрібно заповнити відповідну онлайн-заявку.