3 червня в Україні святкують Всесвітній день велосипеда. Свято започатковано з ініціативи ООН у 2018 році з ініціативи соціолога Лешека Сибільського, однією з тем вивчення якого є спорт як інструмент соціальної інтеграції. Свято покликане пропагувати велоспорт — простий екологічно чистий і доступний спорт, що дозволяє зміцнювати фізичне та психологічне здоров’я. Крім того, використання велосипеда сприяє дбайливому ставленню до навколишнього середовища. Цього дня у багатьох країнах влаштовують велопробіги.
Також 3 червня відзначають День народження парашута. Саме цього дня 1785 року парашут представив його винахідник — француз Франсуа Бланшар. Тоді на пристрої було успішно приземлено собаку. Через рік експеримент повторили за участю барана, а 22 жовтня 1797 стрибок з парашутом з висоти близько кілометра зробив доброволець Андре-Жак Гарнерен.
3 червня вшановують пам’ять святого мученика Лукіліана та з ним чотирьох отроків Клавдія, Іпатія, Павла та Діонісія та святої діви Павли. Мученик Лукіан із Нікомідії спочатку був язичницьким жерцем. Але в старості на нього зійшла благодать Божа і він став християнином. Після цього він намагався направити язичником у християнську віру.
Коли про це дізнався місцевий правитель Сілван, він наказав Лукіліану зректися своєї віри, але той відмовився, через що був підданий різним мукам: йому потрощили щелепи, били палицями, підвішували вниз головою і врешті-решт кинули в в’язницю. Там він знайшов чотирьох юнаків, ув’язнених за свою віру: Клавдія, Іпатія, Павла та Діонісія. Усі разом вони молилися.
Невдовзі їх знову піддали тортурам — кинули в розпечену піч, але вогонь перетворився на холод і вони залишилися неушкодженими. Після цього їх відправили до Візантії, де Клавдій, Іпатій, Павло та Діонісій були усічені мечем, а святий Лукіліан повішений на хресті.
Їх поховала діва Павла. Коли дізналися, що вона також християнка, її теж зазнали мук, після чого відсікли голову.
3 червня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
Наші пращури у цей день сіяли льон та овес. За народними повір’ями, щоб він уродився довгим, при сівбі жінки розпускали коси.
Також вважається, що у цей день корисність льону збільшується, тому потрібно з’їсти жменю насіння.
Згідно з місячним посівним календарем, 3 червня 2024 року — сприятливий період для посадки будь-яких овочів, зернових культур, зелені, салатів та плодових дерев, замочування та обробки насіння, заготівлі живців для щеплень, збирання врожаю полуниці, внесення підживлення.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини у цей день за новим церковним календарем відзначають Афанасій, Діонісій (Деніс), Дмитро, Іпатій, Клавдій, Лаврентій, Лазар, Лук’ян, Павло, Павла, Поліна, Семен, Софія, Уляна, Юліан.
Вас також можуть зацікавити новини:
Пенсії в Україні: це потрібно знати пенсіонерам, які одержують виплати через банк
Обмеження переказів із картки на картку: які ліміти встановить Нацбанк (відео)
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.