Середа, 19 Червня, 2024
ГоловнаНовиниЧи можливий наступ на Одесу – що говорять про це військові експерти

Чи можливий наступ на Одесу – що говорять про це військові експерти

Этот материал также доступен на русском языке
Начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня оцінив здатність росіян напасти на Одесу.

Наразі у російських військ десантні можливості невеликі. Вся справа у втраті значної кількості великих десантних кораблів. Тому наступ на Одесу навряд чи можливий. Про це в ефірі телеканалу Espresso заявив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук.

“По-перше, зараз у росіян знижені саме десантні можливості у зв’язку з втратою великих десантних кораблів, третина з яких тепер фізично не існує і ще третина стоїть на докових ремонтах. Тому, маючи на озброєнні всього 5 одиниць, такі операції не проводяться. По-друге, такі операції не проводяться без відповідної загальновійськової операції на суші. На суходолі росіяни у 2022 році зупинилися в Миколаївській області”, – вважає військовий експерт.

На його думку, “це виглядає як фантастичний сценарій”, російська армія поки що не має достатніх ресурсів, щоб дійти до Одеси.

“Не слід забувати, що є берегові артилеристи, ракетні артилерійські війська, які не підпустять противника до узбережжя. Тобто всі ці варіанти неможливі. Ворог це прекрасно розуміє. Крім річки Дніпро, ще є річка Південний Буг, яка теж досить широка в гирлі. Тому, щоб дійти до Одеси, у росіян немає фізично ресурсів”, – пояснив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня.

Однак, не слід забувати, що на думку речника Держприкордонслужби України Андрія Демченка, наступу росіян на Сумську область не варто виключати. Противник може його здійснити, щоб відволікти військові сили України з інших ділянок фронту.

Вас також можуть зацікавити новини:

Пенсіонерам почали повертати гроші: Пенсійний фонд визнав помилку (відео)

Європейські пенсії: як влаштовані пенсійні системи в інших країнах (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні