Субота, 15 Червня, 2024
ГоловнаНовиниНа такі погодні явища ми точно не очікували: вчені прогнозують серйозні кліматичні...

На такі погодні явища ми точно не очікували: вчені прогнозують серйозні кліматичні зміни

Этот материал также доступен на русском языке
У зв'язку з чим прогнозують серйозні зміни клімату та як це вплине на самопочуття людей.

Нещодавно відбувся найпотужніший за останні 20 років геомагнітний шторм. Через нього в Україні були деякі проблеми із радіозв’язком, а також жителі різних областей могли спостерігати північне сяйво. І хоча цей шторм закінчився, дуже скоро очікується потужний магнітний шторм, який вплине на самопочуття людей, а також призведе до деяких кліматичних змін.

Раніше ми розповідали, чи варто українцям чекати на магнітні бурі 22 травня.

За словами вчених, сонячна активність зараз сягнула піку свого 11-річного циклу, і це сталося набагато раніше, ніж прогнозували раніше. Через високу сонячну активність у 2024 році відбувається серія потужних корональних викидів, які викликають сильне обурення магнітного поля Землі. Зниження прогнозують лише 2025 року.

Кілька потужних сонячних спалахів класу X, об’єднавшись у гігантський потік плазми, досягли Землі та спровокували екстремальний геомагнітний шторм 12-13 травня.

Проте вже 12 травня на Сонці стався ще один спалах класу X5.8, а за кілька годин стався найпотужніший і досить рідкісний викид класу X1.5. Новий спалах за потужністю перевершив попередній і досягнувши Землі, став причиною потужнішого геомагнітного шторму.

Наступні магнітні бурі очікуються 24 та 27 травня, проте помірні. Втім, за словами вчених Центру прогнозування космічної погоди NOAA, потужні спалахи на Сонці продовжуватимуть. Це призводитиме не лише до погіршення самопочуття людей, насамперед метеочутливих, а й до кліматичних змін.

Так, згідно з дослідженням вчених, у періоди дуже високої активності Сонця приблизно на 40% підвищується кількість тропічних циклонів. Фахівці пояснюють це тим, що через активність Сонця Земля отримує додаткову енергію, океан нагрівається, що й сприяє посиленому формуванню циклонів.

Їхня кількість зросла в середині XX століття і через підвищення сонячної активності продовжує зростати і зараз. Через підвищену сонячну активність очікуються рекордно сильні урагани. Зокрема, їх очікують у США — метеорологи прогнозують щонайменше 20 штормів.

Джерело: agronews.ua

Вас також можуть зацікавити новини:

Українців можуть позбавити пенсійних виплат: названо причини

Незалежно від місця перебування: до якого віку потрібно оновлювати свої військово-облікові дані (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні