Причиною гіркоти в салатному листі часто стає стрес рослини під час вирощування.
Посадка та сорти
Вибирайте для посадки сорти салату, для яких характерна відсутність гіркоти, це можуть бути:
- Butterhead,
- Romaine,
- Looseleaf.
Салат віддає перевагу легкому і добре дренованому ґрунту, який багатий органічними речовинами. Перед посадкою потрібно перекопати ґрунт і внести компост або перегній. Краще сіяти салат ранньою весною або пізнім літом, він не любить високих літніх температур. Висівати насіння потрібно на глибину приблизно пів сантиметра, залишаючи між рослинами відстань 15-20 см.
Раніше ми писали, навіщо потрібно закопати старе відро посеред грядки.
Полив і тінь
Регулярний полив є ключовим фактором, щоб отримати солодкий салат. Річ у тім, що рослина має поверхневу кореневу систему, тому потребує частого, але не надмірно рясного поливу. Салат краще росте за помірних температур у діапазоні 15-20°C. Для вирощування салату спекотного літа потрібно забезпечити затінення за допомогою агроволокна або тіньової сітки.
Збір і мульчування
Збирати салат потрібно вчасно. Затримка збору також може стати причиною гіркоти. Краще знімати листя салату рано вранці або ввечері, коли воно найбільш хрустке і соковите. Не забувайте мульчувати рослини, щоб зберегти вологу в ґрунті та зменшити стрес від високих температур.
Підживлення
Легке підживлення азотом допоможе зберегти ніжність і солодкість листя салату. Але не перестарайтеся з добривами, щоб не стимулювати занадто швидкий ріст, який може призвести до зворотного ефекту і зробити зелень гіркою.
Проріджування
Обов’язково прорідіть салатні грядки, щоб забезпечити рослинам хорошу циркуляцію повітря та уникнути стресу. При високих температурах затініть салат і охолоджуйте ґрунт за допомогою регулярного поливу вранці та ввечері.
Вас також можуть зацікавити новини:
Вік не звільняє від податку: пенсіонери теж платитимуть за квадратні метри (відео)
Як призначають пенсії по інвалідності: чому групу не продовжують автоматично (відео)