25 квітня 2024 року відзначають Всесвітній день боротьби проти малярії – інфекційного захворювання, яке викликається укусом “малярійних комарів”.
Згідно з останніми опублікованими Всесвітньою організацією охорони здоров’я даними, у 2021 році малярія забрала життя близько 619 000 осіб. Загалом було зареєстровано близько 247 мільйонів нових випадків захворювання на малярію порівняно з 245 мільйонами у 2020 році.
95% всіх випадків захворювання на малярію і 96% всіх випадків смерті припадають на Африканський континент. В основному, вмирають діти до 5 років з бідних сімей.
Всесвітній день боротьби з малярією покликаний нагадати про необхідність постійно мобілізувати ресурси та політичну підтримку для профілактики малярії та боротьби з нею.
Також 25 квітня відзначають Міжнародний день ДНК. Саме в цей день у 1953 році один з найстаріших та найавторитетніших загальнонаукових журналів Nature опублікував три статті, присвячені відкриттю молекулярної структури ДНК.
Вперше день ДНК відсвяткували у США 2003 року на честь 50-річчя відкриття подвійної спіралі ДНК. Цього дня проводять різноманітні освітні програми.
25 квітня також святкують Всесвітній день пінгвінів. Він покликаний нагадати про необхідність збереження тваринного різноманіття нашої планети, зокрема популяції птахів, які є одним з головних символів Антарктиди.
Згідно з оцінкою вчених, через глобальне потепління популяція пінгвінів в Антарктиці скоротилося вдвічі за останні 50 років. Уже до кінця XXI століття 70 відсотків королівських пінгвінів можуть зникнути або будуть змушені знайти нові місця для розмноження.
Цього дня православні християни вшановують пам’ять апостола та євангеліста Марка.
Племінник апостола Варнави і учень апостола Петра, що народився в Єрусалимі, слідував за Христом у ніч хресних страждань.
Є засновником Александрійської православної церкви, яка стала одним з найважливіших єпископських престолів.
Є автором Євангелія від Марка — другої книги Нового Завіту та другого з чотирьох канонічних Євангелій, в яких описано життя Ісуса Христа.
Помер через напад язичників в Александрії під час богослужіння. Вони побили святого Марка, протягли вулицями міста і кинули до в’язниці. Вночі йому прийшов Спаситель і надихнув його. Вранці натовп язичників потягнув апостола Марка до судилища, але дорогою євангеліст помер.
Мощі святого Марка зберігаються у Венеції — у соборі його імені. А над площею біля нього височіє на колоні бронзовий символ євангеліста — крилатий лев.
Згідно з народними прикметами, у цей день не варто:
Триває Великий піст 2024 року, тому тим, хто його дотримується, не можна вживати в їжу м’ясо, рибу та морепродукти, яйця та молочні продукти.
Цього дня заведено збирати перші весняні їстівні трави — черемшу, медуницю, щавель, кульбабу і особливо кропиву. Вважається, що приготовані з них страви в цей день мають вдвічі більшу користь.
Крім того, наші пращури розвішували суху кропиву по житлу для захисту будинку від нечисті та хвороб.
Також у цей день було заведено ходити у лазню, щоб змити весь негатив.
25 квітня 2024 року — сприятливий день для робіт з ґрунтом, поливання грядок та саду, внесення органічних добрив.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем святкують Василь, Іоанна, Йосип, Магдалена, Марія, Марк, Марфа, Ніка, Соломія, Сергій, Сильвестр, Тамара.
Вас також можуть зацікавити новини:
Українцям радять відмовитись від пенсії: кому це вигідно
Як реально збільшити пенсію: експерт радить кілька способів, що діють (відео)
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…