18 квітня в Україні відзначають День пам’яток історії та культури. З’явилося це свято в українському календарі чверть століття тому. Ініціаторами його заснування стали вчені, архітектори, реставратори та працівники державних органів охорони пам’яток історії та культури. Мета свята – нагадати про важливість збереження пам’яток, які є частиною багатовікової культурної спадщини країни.
Також 18 квітня – Міжнародний день пам’ятників та історичних місць, або День всесвітньої спадщини. Він був заснований у 1983 році також для привернення уваги громадськості до необхідності захисту та збереження всесвітньої культурної спадщини. Цього дня зазвичай проводяться відповідні конференції. У деяких музеях можна відвідати експозицію безкоштовно. Також у цей день можна відвідати деякі архітектурні комплекси та історичні будівлі, вхід до яких у звичайні дні заборонено.
18 квітня також можна вітати знайомих журналістів з Днем газетного оглядача.
Крім того, 18 квітня відзначають два “кулінарні” свята. Одне з них — Міжнародний день піци. Коронна страва італійців давно стала улюбленою для людей у різних куточках світу, українці — не виняток. Згідно зі статистикою, щодня у світі люди з’їдають близько 500 мільйонів піц. Найбільшу піцу у світі спекли в італійському місті Пезаро. Це була піца діаметром 40 метрів та загальною площею 1208 квадратних метрів, для виготовлення якої знадобилося понад 8 тонн борошна та майже 9 тонн сиру “Моцарела”. Рекорд зафіксовано у Книзі рекордів Гіннеса.
У США 18 квітня святкують день одного з найулюбленіших дитячих ласощів — День печива у формі звірів. Українці також можуть приєднатися до заморського святкування, з’ївши печиво “Зоологічне.
Цього дня православні християни вшановують пам’ять преподобного Іоанна Солунського та святителя Косми, єпископа Халкідонського.
Преподобний Іоанн Солунський жив у VIII столітті й був борцем з іконоборцями.
Після того як імператор Лев Вірменин заборонив почитати святі ікони і відновив переслідування християн, преподобний Іоанн разом з преподобним Григорієм Декаполитом та преподобним Йосипом Піснописцем вирушили до Константинополя.
Вони проповідували вшанування святих ікон і підтримували християн у праведній вірі. Помер Іоанн Солунський у 850 році – його мощі зберігаються у церкві святого Миколая за стінами Константинополя.
Уродженець Константинополя святитель Косма, єпископ Халкідонський, також був відомим іконоборцем. Він не підкорився указу імператора Лева Вірменина про вилучення святих ікон з храмів, після чого його вигнали з кафедри і заслали на ув’язнення. Після повернення із заслання також відстоював шанування святих ікон.
Згідно з народними прикметами, у цей день не варто:
Триває Великий піст 2024 року, тому тим, хто його дотримується, не можна вживати в їжу м’ясо, рибу та морепродукти, яйця та молочні продукти.
До преподобного Іоанна Солунського можна звернутися за допомогою у боротьбі зі спокусами, попросити захистити від наклепу та впоратися із залежностями (наприклад, алкоголізмом чи наркоманією).
Святого Косму вшановують як покровителя городників — йому моляться за хороший урожай. Цього дня варото посіяти моркву та буряк. Для гарного врожаю потрібно заздалегідь приготовлене насіння на зорі змочити водою з криниці, а потім кинути туди дрібні монети.
Також у цей день потрібно широко відчинити вікна — вважається, що свіжий вітер видує з дому нечисту силу, хвороби та сварки.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Антон, Василь, Віктор, Григорій, Юхим, Іван, Кузьма та Михайло.
Вас також можуть зацікавити новини:
Як призначають пенсії з інвалідності: чому групу не продовжують автоматично (відео)
Я не сумую: чим українські пенсіонери займаються у вільний час – відеоопитування
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…