12 квітня в нашій країні відзначають День скаута. Скаутингом називають виховний рух, який спрямований на розвиток характеру, лідерських якостей і навичок у дітей та молоді. Основною ідеєю скаутингу є формування повноцінних громадян, здатних брати активну участь у суспільстві, розвивати самодисципліну, творчо мислити та працювати в команді. Нині скаутський рух в Україні налічує понад 120 скаутських осередків у 22 областях, близько 10 000 учасників. Найбільші з них у Львівській та Івано-Франківській областях. Вітаємо всіх скаутів України зі святом і бажаємо із задоволенням опановувати корисні для повсякденного життя навички.
Також 12 квітня в багатьох країнах відзначають Всесвітній день авіації та космонавтики. Цього дня 1961 року відбувся перший в історії політ людини в космос. Перший крок в освоєнні космічного простору, здійснений 1961 року, став однією з найяскравіших подій 20 століття, якою було відкрито нову сторінку в історії людства. Відтоді космонавтика стала цариною концентрації передових досягнень, серед яких вихід у відкритий космос, польоти на Місяць і до інших планет та створення орбітальних станцій. Вітаємо всіх співробітників космічної галузі з професійним святом, адже саме вони відкривають нам небачені багатства космосу, знайомлять з його незвичайною красою і величчю!
Також 12 квітня проводиться Всесвітній фестиваль вівсянки, який триває цілих три дні. Під час фестивалю можна брати участь у різноманітних змаганнях, зокрема і з поїдання вівсянки на швидкість, можна повалятися або навіть поплавати в цій чудовій каші. Присутніх пригощають пирогами та іншими стравами з вівсянки. Містом проїжджають платформи, з яких розкидають усім охочим пакетики з вівсянкою швидкого приготування. Щороку у Всесвітньому фестивалі вівсянки бере участь кілька десятків тисяч людей. До них можна приєднатися хоча б віртуально, приготувавши свої улюблені страви з крупи та пригостивши своїх близьких, це буде весело і смачно!
Цього дня православні християни вшановують пам’ять преподобного Василя-сповідника, який був обраний у місті Парія єпископом. Василь і його подвижник Прокопій мужньо протистояли іконоборцям. За наказом імператора Василя схопили, катували й ув’язнили. На свободу сповідник вийшов лише після смерті імператора Лева. До кінця свого життя Василь служив прикладом доброчесного і молитовного життя.
За народними прикметами цього дня не варто:
Народні прикмети не радять іти без потреби в ліс. Вважається, що в цей час ведмеді виходять із барлоги, тому з ними можлива неприємна зустріч.
Триває Великий піст 2024 року, тим, хто постить, належить сухоїдіння.
Цього дня до святого звертаються з проханнями про надання сил і мужності та зцілення від різних недуг.
У Василів день після полудня заведено йти паритися в лазню. Після слід вдягнути чистий одяг, вважається, що таким чином можна позбутися всіх хвороб.
Наші пращури вважали, що цього дня домовик вирує і може нашкодити дому. Щоб його задобрити, люди ставили в кутку будинку миску каші або коржик як частування.
Також 12 квітня заведено випікати печиво у формі сходів і роздавати всім рідним. Люди вірили, що така випічка допоможе померлим близьким знайти дорогу в Царство Небесне, а живим принесе здоров’я і силу.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Анфіса, Василь, Давид, Іван, Матвій і Сергій.
Вас також можуть зацікавити новини:
Як призначають пенсії по інвалідності: чому групу не продовжують автоматично (відео)
Вік не звільняє від податку: пенсіонери теж платитимуть за квадратні метри (відео)
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…