У новому відео на Youtube-каналі “На пенсії” експерт нашого видання, журналіст Сергій Коробкін відповідає на такі запитання:
Негласно це називається податок на розкіш, проте система нарахування змушує сплачувати однаково цей податок і тих, хто володіє елітним маєтком, і тих, хто має старий великий будинок із такою самою площею.
Оподаткуванню підлягають:
Цей податок іде до місцевого бюджету, тому конкретний розмір податку визначається рішенням сільської, селищної або міської ради залежно від місця розташування нерухомості.
Дізнатися податкову ставку у своїй області можна, зокрема, на сайті податкової служби. За законом ставка податку розраховується у відсотках від мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року і не може бути меншою, ніж 1,5% за м².
Оскільки у 2024 році податок сплачується за 2023 рік, то враховують мінімальну заробітну плату, яка була станом на січень минулого року, у 2023 році вона становила 6 700 грн. Тобто за кожен зайвий м² доведеться заплатити 100 грн 50 коп.
Наприклад, якщо у вас квартира 80 м², то сплатити податок доведеться за зайвих 20 м² – це буде 2 010 грн. А у 2025 році за таку квартиру потрібно буде сплатити вже 2 130 грн, бо мінімалка вже зросла до 7 100 грн станом на 1 січня 2024 року.
Якщо ж у вас є будинок 200 м², то доведеться заплатити за 80 зайвих м². Це у 2024 році за 2023 рік коштуватиме вже 8 040 гривень.
Якщо нерухомість розділена між членами сім’ї, то ліміт застосовується для кожного з них.
Тут важливий нюанс. Припустимо, у будинку 200 м² проживають 4 людини, він записаний на чотирьох, поділений і приватизований. Тобто одна частка належить чоловікові, ще одна – дружині, дві частки – двом дорослим дітям. Таким чином кожен володіє часткою в розмірі 50 м². Жоден із членів сім’ї не повинен нічого платити в цьому випадку.
А ось якщо цей будинок записаний тільки на одну людину, то тоді доведеться сплатити податок 8 000 грн.
Також потрібно знати, що за занадто великі житлові площі (квартира понад 300 м² або будинок понад 500 м²) потрібно буде сплатити додатково ще 25 000 грн після сплати 1,5% податку за кожен зайвий квадратний метр.
Про те, коли потрібно сплачувати податок і хто звільняється від нього, у новому відео на Youtube-каналі “На пенсії” експерт нашого видання, журналіст Сергій Коробкін.
Вас також можуть зацікавити новини:
Пенсійний вік в Україні 54 роки? Коли українці зможуть вийти на пенсію (відео)
Квітень 2024: що зміниться з початку місяця для пенсіонерів і не тільки для них (відео)
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…