На врожайність рослин впливають не тільки погодні умови, а й Місяць. Раціонально спланувати роботу на ділянці допоможе місячний посівний календар на квітень 2024 року.
1-4 квітня: дуже хороші дні для посадки рослин з кучерявими стеблами – гороху, квасолі, хмелю, винограду, клематиса, плетистої троянди. З городніх культур добре садити всі види капусти, моркви, цибулі, редиски, полуниці, буряка. У саду потрібно зайнятися обрізанням сухих гілок і боротьбою зі шкідниками. Не варто садити ягідні чагарники, пересаджувати квіти та рясно поливати розсаду.
5-6 квітня: чудові дні для посадки картоплі, моркви, редьки, пастернаку, буряка та інших коренеплодів. Але не рекомендується висаджувати рослини, які родять над землею. На ділянці можна посіяти шпинат та іншу зелень, у саду і квітнику варто зайнятися прищипуванням і живцюванням, розмноженням рослин, стрижкою кущів і живоплоту.
7-9 квітня: у повний місяць не рекомендується працювати з рослинами. Можна полоти бур’яни та перекопувати ґрунт.
Раніше ми писали, про п’ять помилок поливу, яких часто припускаються дачники.
10-14 квітня: сприятливий час, щоб сіяти та пересаджувати будь-які культури. Особливо пряні трави та зелень, колючі чагарники (троянди, шипшина, малина), однорічні квіти, картопля. Можна полоти бур’яни, обрізати та білити дерева, зрізати квітки для букетів (вони надовго залишаться свіжими). Не рекомендується використовувати отрутохімікати.
15-17 квітня: не найкращі дні для городніх робіт. Добре приживуться посаджені в цей період полуниця, горох, конвалії, троянди та виноград. Можна зайнятися виполюванням, мульчуванням, підживленням рослин, заготовити живці, пересадити розсаду, підготувати ділянку під посіви. Боротьбу зі шкідниками та гризунами краще провести в інший час.
18-20 квітня: хороші дні для посіву рослин, які родять над землею, а також прянощів і зелені. Але садити коренеплоди, такі як буряк і картоплю, краще в інший день. Можна стригти газон, заготовлювати живці, обрізати хворі гілки та зайві пагони, білити дерева. Дуже хороші дні для підживлення і внесення добрив, вони будуть удвічі кориснішими.
21-22 квітня: вдалі дні для посіву кукурудзи, соняшнику та будь-яких зернових культур: льону, пшениці, амаранту тощо. На клумбі можна посадити багаторічні та вічнозелені квіти, на підвіконні: кактуси, орхідеї та пальми. Якщо пересадити на ділянку розсаду, то вона добре приживеться.
23-25 квітня: у повний місяць не рекомендується працювати з рослинами. Можна косити траву, полоти бур’яни, обрізати та прищипувати рослини, готувати ділянку до посівів і мульчувати грядки.
26-30 квітня: прекрасні дні для посадки ірисів, хризантем, айстр, крокусів, гладіолусів, а також плодових дерев. Дадуть гарний урожай посаджені цього дня кабачки, баклажани, гарбуз, полуниця. Можна пересаджувати у відкритий ґрунт розсаду. Не варто обрізати рослини й ушкоджувати коріння, рани, завдані рослині цього дня, будуть довго гоїтися.
Вас також можуть зацікавити новини:
Квітень 2024: що зміниться з початку місяця для пенсіонерів і не тільки для них (відео)
Підвищення пенсій з 1 квітня 2024 року: чому пенсіонери не відчують зростання виплат (відео)
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.