Згідно з правилами сівозміни найкращими культурами, після яких добре садити огірки, вважаються будь-які зелені та салатні рослини, всі види капусти та бобові культури. Грядка обов’язково має бути розташована на відкритому сонячному місці.
Підготовка грядок під огірки
Землю перекопують і вносять перегній або компост не менше відра на 1 м² площі. Потім починають підготовку лунок. Розміри лунок можуть бути різні. Лунки краще зробити ширшими та заповнити їх родючим ґрунтом.
Раніше ми писали, що не всі рослини можна підгодовувати золою.
Підживлення ґрунту
Що додавати в лунки залежить і від складу ґрунту на грядці. У глинистий ґрунт потрібно додати розпушувач. Це може бути:
- торф,
- деревна зола,
- вермикуліт,
- тирса.
У піщаний ґрунт додають перегній або компост.
При внесенні органіки та мінеральних добрив потрібно враховувати, які сорти огірків ви плануєте садити.
Для ранніх сортів можна вносити менше добрив. Середні та пізні сорти плодитимуть довше, для них у лунки слід закладати більшу кількість добрив.
У ямку під огірки додають щонайменше дві столові ложки попелу, 10-15 г нітроамофоска, перемішують добрива із землею і поливають.
Якщо ґрунт чорноземний, і в ньому достатньо азоту, то можна додати по 15-18 г сульфату калію і суперфосфату.
Для сортів середнього і пізнього терміну дозрівання, які висаджуються на піщаному ґрунті, слід збільшити кількість золи до трьох столових ложок. Перегною або компосту також має бути більше, потрібно покласти приблизно 300 г у лунку.
Добриво з кропиви
Дуже гарне добриво при висадці розсади огірків виходить із кропиви. Молоду кропиву подрібнюють, запарюють окропом і жменькою кладуть у лунку, присипавши ґрунтом. Сюди ж можна додати інші добрива. Також можна використовувати та лушпиння цибулі. Його заливають окропом, настоюють добу і додають у лунки під огірки по дві столові ложки.
Право на захмарні пенсії: чому судді отримують 50 мінімальних виплат (відео)
Чому пенсіонери обурені індексацією – розбір конкретних прикладів (відео)