14 лютого в усьому світі відзначають День святого Валентина або День усіх закоханих. Багато хто сьогодні дарує листівки у вигляді сердечка – валентинки, квіти або подарунки своєму подружжю або партнерам. Цього дня також прийнято вітати всіх Валентинів і Валентин, на честь римського священика, який був справжнім романтиком. Традиційно багато пар цього дня ухвалюють рішення одружитися. Не забудьте і ви привітати своїх коханих з цим романтичним святом.
Також 14 лютого з 2012 року відзначають Міжнародний день дарування книг. Свято об’єднує тих, хто не лише сам любить читати, а й готовий поділитися прочитаною книжкою з іншими, усіх, хто дарує книжки. Адже переоцінити значення читання для розвитку людини просто неможливо. Читання допомагає розвинути увагу, концентрацію та уяву, покращує пам’ять, допомагає у спілкуванні, слугує розвагою та полегшує навчання.
Ще 14 лютого святкують День комп’ютерника та програміста. Це професійне свято всіх, хто пов’язаний із програмуванням, системним адмініструванням, web–дизайном та іншими видами комп’ютерної діяльності. Вітаємо всіх комп’ютерників і програмістів із професійним святом. Бажаємо багато кілометрів вдалих програмних кодів, зростання зарплати в геометричній прогресії, а також невичерпних запасів гарячої кави або капучино на робочому місці!
Цього дня православні християни вшановують пам’ять святого рівноапостольного Кирила, який разом із братом Мефодієм створив першу слов’янську абетку. Кирило був хранителем бібліотеки собору святої Софії, а потім викладав філософію в Константинопольському університеті та проповідував християнство. Пізніше Кирило переїхав жити до брата Мефодія на гору Олімп, де присвятив себе науці. Навколо братів зібралися однодумці, всі разом вони обмірковували ідею створення слов’янської абетки. Богослови того часу вважали, що служби мають проводитися тільки трьома мовами – давньоєврейською, грецькою та латинською, бо саме ними зроблено напис на Хресті Господньому. Але брати вважали, що кожен народ має право звертатися до Бога своєю мовою. У підсумку вони створили абетку і домоглися того, що папа Римський Адріан II затвердив богослужіння слов’янською мовою.
За народними прикметами цього дня не варто:
Народні прикмети не радять цього дня йти лікувати зуби, оскільки користі від цього не буде, а також стригти волосся.
Цього дня до святого звертаються з проханнями про допомогу в навчанні дітей. Святий Кирило здавна вважається покровителем чоловіків і хлопчиків, які носять це його ім’я.
На Кирила за старих часів готували гарячий лікувальний збитень – напій із трав, патоки, прянощів і меду, який зміцнює здоров’я. Особливу увагу в цей день наші пращури приділяли сновидінням. Вважалося, що всі сни в ніч на 14 лютого віщі.
За старих часів цього дня вітали повитух, які користувалися великою повагою в Київській Русі. Молоді матері приносили їм гостинці, фрукти, пироги, вареники, пиво.
На Кирила Весноуказчика природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Люди вже давно помітили, що яка погода сьогодні, такою вона буде і в червні.
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Георгій, Кирило, Костянтин, Михайло та Федір.
Кого образили більше: як відрізняються пенсії та стаж «нових» і «старих» пенсіонерів (відео)
Як завантажити додаток Пенсійного фонду України на телефон – покрокова інструкція (відео)
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.