12 лютого в усьому світі відзначають Міжнародний день науки і гуманізму. Це свято ще називають Днем Дарвіна, тому що саме цього дня народився великий вчений–натураліст Чарльз Дарвін, який є основоположником теорії природного відбору, а також теорії еволюції та походження людини.
Цей день спрямований не тільки на вшанування відкриттів Дарвіна, а й на популяризацію науки. Святкування Дня Дарвіна здебільшого відбувається в наукових і навчальних закладах, де організовуються виставки, семінари, симпозіуми та лекції, конференції, дебати, освітні тури, а також конкурси робіт учнів.
12 лютого щорічно в усьому світі відзначають День сексуального та репродуктивного здоров’я, який присвячений освіті, підтримці та інформуванню в галузі сексуального та репродуктивного здоров’я. Свято є потужним інструментом для створення усвідомленого і дбайливого ставлення до питань, пов’язаними з фізичним, емоційним і соціальним благополуччям у сфері сексуальності та репродукції. Цього дня в багатьох країнах проводять різноманітні конференції, лекції, семінари, обговорення, конкурси в соціальних медіа, а також безоплатні консультації з питань сексуального та репродуктивного здоров’я. Сьогоднішній день є також приводом для відвідування лікаря. Свято надихає нас прагнути до суспільства, де всі люди можуть вільно і відповідально керувати своїм сексуальним і репродуктивним здоров’ям.
Цього дня православні християни вшановують 12 лютого пам’ять святителя Олексія, митрополита Київського і всієї Русі, та святителя Мелетія, якого особливо шанують харків’яни.
Святитель Олексій відомий своїм даром чудотворення, одного разу він зцілив дружину татарського хана й отримав за це дари. Протягом усього життя митрополит опікувався паствою, запам’ятали його як благодійника, який побудував безліч храмів і монастирів. Після себе святитель залишив переписане вручну Євангеліє.
Святитель Мелетій очолював Київську духовну академію, а трохи пізніше став єпископом. Він заснував церкви на півночі Камчатки. Але коли його здоров’я погіршилося, Мелетія перевели в Харківську єпархію. Поховали єпископа спочатку в Покровській церкві, а потім перенесли мощі до Благовіщенського собору Харкова, де вони перебувають і зараз. Біля мощей і після молитовного звернення до святителя не раз відбувалися чудеса зцілення хворих.
Також 12 лютого за новим церковним календарем вшановують Іверську ікону Божої Матері, яку, за переказами, написав святий апостол і євангеліст Лука в дні земного життя Пресвятої Богородиці. Ікона вважається чудотворною, а тримати в оселі її радять біля входу – щоб захистити оселю від бід і неприємностей.
За народними прикметами цього дня не варто:
Також сьогодні невдалий день для ділових поїздок, робочих зустрічей, підписання паперів і контрактів.
За народними прикметами не варто відваджувати гостей, але запрошувати їх потрібно в прибраний будинок. Також люди здавна вірили, що цього дня за нами спостерігають ангели, і горе тому, хто буде грішити.
Цього дня до святителів Олексія і Мелетія звертаються з проханнями про зцілення. Іверській іконі Божої Матері моляться про позбавлення від хвороб і скорботи, просять розрадити в бідах, вберегти від пожежі, дати гарний врожай, зцілити душевні рани, а також за важких обставин.
Цей день відомий як Олексій Рибний і вважається вдалим для риболовлі. На вечерю прийнято подавати страви з риби, які потрібно з’їсти всім членам сім’ї – на щастя. У деяких українських родинах ліпили і варили вареники з рибою – короп’яники.
Згідно з повір’ями, в ніч з 11 на 12 лютого люди бачать віщі сни, які не можна нікому розповідати, щоб уникнути біди.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Ще наші пращури помітили, що чим холодніша друга половина лютого, тим теплішим буде березень.
А також чим вище на верхівках дерев сидять птахи, тим більш ранньою буде весна.
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Олексій, Антоній, Євген, Марія та Мелетій.
«Фінансова піраміда» Пенсійного фонду: куди йдуть гроші тих, хто не встиг вийти на пенсію (відео)
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…