5 лютого в нашій та інших країнах з 2005 року відзначають День ерудита. Сучасні ерудити комбінують навички та знання з різних сфер і в результаті генерують проривні ідеї. Ерудитам під силу розв’язання складних проблем, і вони визначатимуть майбутнє, комбінуватимуть різні навички для розв’язання складних завдань і нових проривів. Цього дня за традицією проводять різноманітні інтелектуальні заходи, розвивальні командні ігри, різноманітні конференції та семінари. День ерудита є чудовим приводом відпочити в компанії друзів, організувати вікторину, розгадувати ребуси та логічні задачі. Пропонуємо цим і зайнятися і вам.
Також 5 лютого в Україні та світі святкують Всесвітній день “Нутелли”, популярної горіхово-шоколадної пасти, створеної в Італії в місті Альба кондитером П’єтро Ферреро 1946 року.
Щороку виробник “Нутелли”, а саме компанія Ferrero обирає одного любителя десерту, який очолить свято. 5 лютого фанати публікують світлини, рецепти та дописи, в яких заявляють про свою любов до популярного продукту. Давайте ж відсвяткуємо сьогоднішній день усіх ласунів!
Цього дня православні християни вшановують пам’ять святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського і святої мучениці Агафії, однієї з найбільш шанованих ранньохристиянських святих.
Першим послухом для Феодосія стало відродження Києво-Видубицького монастиря, який на той час був розорений. Потім було призначення архімандритом Чернігівського Єлецького монастиря, обитель також була спустошена і розорена. Через кілька років Феодосій очолив Чернігівську єпархію. Чернецтво за Феодосія в єпархії пережило особливий підйом, також Феодосій протегував чернігівським духовним школам.
Свята Агафія з юності вирішила присвятити себе служінню Богу. Але дівчину схопили і відправили в будинок розпусти, а потім віддали під суд. Після Агату довго катували і кинули в темницю. Мучениця стікала кров’ю, коли їй з’явився апостол Петро з ангелом, зцілив її рани і відчинив двері, але Агафія відмовилася тікати, щоб за це не покарали охоронців. Святу спалили на багатті і, за переказами, в той самий момент почався землетрус. Агафію шанують як захисницю від пожеж і повеней, покровительку житла і домашньої худоби, насамперед, корів.
За народними прикметами цього дня не варто:
Якщо випадково знайшли або виграли гроші сьогодні, то вони не принесуть вам щастя – краще пожертвувати їх на благодійність.
Також не можна залишати на вулиці без нагляду корів, коней, кіз та інших тварин, інакше з ними може трапитися біда.
Цього дня до святого звертаються з проханнями про зцілення різних захворювань, про захист від наклепу, ненависті, вирішення складних сімейних ситуацій.
Святу Агафію вважають захисницею від пожеж. За традицією цього дня в храмах освячували хліб із сіллю, якими потім годували домашніх тварин, щоб ті не хворіли, і зберігали в будинку як оберіг від пожежі. Також на Агафію заведено поминати померлих родичів і відвідувати їхні могили.
За старих часів в Агафіїв день було прийнято робити прибирання в хлівах і сараях, де живуть домашні тварини.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Здавна люди помітили, яка сьогодні погода, таким буде березень.
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Феодосій, Агафія, Макар, Антон, Євгеній та Василина.
Понад 7000 грн: у Пенсійному фонді розповіли, де найбільші пенсії в Україні (відео)
Маніпуляції з присмаком брехні – експертний розбір звіту Мінсоцполітики (відео)
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…