Середа, 19 Червня, 2024
ГоловнаДомашній адвокатВласникам квартир доведеться заплатити за свої квадратні метри: озвучено суми та строки...

Власникам квартир доведеться заплатити за свої квадратні метри: озвучено суми та строки оплати

Этот материал также доступен на русском языке
Щороку українці мають сплачувати податок на нерухомість, причому стосується це не лише купленого житла, а й майна, яке давно перебуває у власності. У 2024 році змінюється сума податку на квартири та будинки.

Податок потрібно сплачувати за квартири та будинки, які мають зайві метри.

Раніше ми розповідали, кому з українців доведеться подати декларацію та сплатити податок за доходи.

Так, для квартири – це все, що вище за 60 квадратних метрів, а для будинку – від 120 квадратних метрів.

Щодо розміру податку на нерухомість, то його ставку встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до типу об’єктів та їхнього розташування у відсотках від мінімальної заробітної плати, визначеної на 1 січня звітного року, і не може бути вищим за 1,5% за квадратний метр.

Квитанція на оплату податку має прийти до 1 липня наступного року, тобто податок за 2023 рік сплачується у 2024 році. А сплатити її потрібно протягом 60 днів, тобто до 1 вересня.

Які суми доведеться заплатити за зайві квадратні метри

Сума податку розраховується за квадратні метри понад норму. Наприклад, якщо квартира у вас площею 72 квадратні метри, то за 12 доведеться сплатити податок.

Інформацію про ставку податку на нерухомість у регіоні можна перевірити на офіційному сайті податкової служби.

У 2024 році податок нараховують за звітний 2023 рік, то ставка податку розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати, яка встановлена на 1 січня 2023 року, яка становила 6 700 гривень (отже, максимальна ставка за квадратний метр не може перевищувати 100,5 грн (6 700*1,5%).

Тож за 12 зайвих метрів доведеться доплатити 1206 гривень. Цей платіж оплачується раз на рік. І що більше зайвих квадратних метрів, то, відповідно, більша сума податку.

Якщо у володінні є об’єкт нерухомості із загальною площею понад 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), то сума податку збільшується ще на 25 тисяч гривень щорічно.

Хто звільнений від сплати податку на нерухомість у 2024 році

2024 року є особи, які можуть не сплачувати податок за зайві метри.

Це:

  • ті, що знаходяться на території, де ведуться або вели активні бойові дії;
  • власники нерухомості, яка знаходиться на території під окупацією або тимчасово окупована РФ;
  • власники об’єктів, які стали непридатними до проживання у зв’язку з війною.

Квитанція на оплату податку має прийти до 1 липня 2024 року, якщо ви її не отримаєте, зверніться до податкової служби, щоб уникнути штрафів.

При відстроченні оплати строком на один місяць сума податку збільшується на 10%, при відстроченні платежу на понад 30 днів доведеться зверху доплатити ще 20% від початкової суми податку.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні