31 січня – яке свято відзначають в Україні
31 січня в нашій та інших країнах світу з 2008 року відзначають Міжнародний день ювеліра. У перекладі з французької “ювелір” означає “скарб”. Спеціальність ювеліра передбачає обробку каменів і металів, промальовування ескізів, моделювання та втілення задумів у життя. За сяйвом коштовностей стоять години кропіткої роботи і сотні ідей. У цей день вітаємо всіх ювелірів зі святом. Бажаємо сьогодні всім представникам цієї славної професії натхнення і твердої руки, нових ідей і постійних клієнтів.
Також 31 січня безліч людей світу відзначають День гарячого шоколаду. Для любителів ароматного напою, що тане в роті, це особливе свято. Це чудова нагода поділитися чарівним напоєм із друзями та сім’єю і провести цей день у затишній обстановці, насолоджуючись горнятком ароматного гарячого шоколаду.
Ще 31 січня в багатьох країнах відзначають День навпаки. Вважається, що саме цього дня можна робити все навпаки.
Саме такі дні рятують нас від проблем повсякденності, не даючи забути того, що в душі ми – все ті ж безтурботні діти, які можуть інколи й побешкетувати. Відзначте сьогоднішнє свято весело, яскраво і цікаво, саме так, як має бути в День навпаки.
31 січня – яке церковне свято 2024 року
Цього дня православні християни вшановують пам’ять святителя Микити, затворника Києво-Печерського і єпископа Новгородського. Він народився в Києві, ще будучи юним прийняв чернечий постриг у Києво-Печерській лаврі та вів смиренне життя в молитвах. Пізніше він став єпископом у Новгороді, за молитвами святителя не раз відбувалися чудеса. Так, одного разу під час посухи після молитви Микити пішов дощ, а іншим разом припинилася міська пожежа.
31 січня – що не можна сьогодні робити
За народними прикметами цього дня не варто:
- виходити з дому і вирушати в поїздку без великої необхідності,
- хрестити хлопчика – до проблем із його чоловічим здоров’ям у майбутньому.
- переїжджати в нове житло – старі проблеми та хвороби переберуться туди.
Також не потрібно хвалитися малознайомим людям про свій дохід, великі покупки, підвищення на роботі, інакше заздрісники можуть наврочити.
31 січня – що заведено робити цього дня
Святитель Микита створив безліч чудес, пов’язаних зі зціленням від недуг, очищенням душ від спокуси і поганих помислів. Йому моляться за здоров’я, зокрема, очей, звертаються з проханнями допомогти позбутися спокус і переслідування, захистити сім’ю від лих і пожеж. Також Микита Печерський вважається заступником скорботних. У нього просять розради в печалі та захисту від злих людей.
У народі 31 січня називали Ломоносом. Цього дня часто бувало настільки холодно, що ломило ніс. А ще є прикмета, що на Ломоноса ніс легко відморозити.
Здавна 31 січня намагалися позбутися нечистої сили. Для цього селяни проводили обряди, щоб відігнати злих духів.
31 січня – народні прикмети
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
- хуртовина або снігопад іде – весна буде пізньою;
- відлига – літо буде схожим і неврожайним;
- ворони зграями кружляють – до тривалого похолодання;
- сонце виглянуло тільки опівдні – весна прийде рано.
31 січня – хто відзначає іменини сьогодні
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Опанас, Ілля, Микита, Віктор та Іван.
Пенсія в лютому 2024: які зміни чекають на українських пенсіонерів у новому місяці (відео)
Кому з переселенців продовжать виплачувати соціальну допомогу – відповідь експерта (відео)