12 січня в нашій країні відзначають День українського політв’язня. За часів СРСР багато українців, які боролися за свободу і незалежність для свого народу, постраждали через репресії та переслідування з боку влади, ставши політичними в’язнями – громадянами, засудженими з політичних причин. Радянська влада зламала долі та життя багатьох патріотів України. Пам’ять цих людей ми вшановуємо сьогодні.
Також 12 січня в багатьох країнах відзначають День старанної праці. Творці свята пропонують цього дня зосередитися на роботі та докласти трохи більше зусиль для досягнення заповітних цілей. Сконцентруйтеся сьогодні на своїх завданнях, обмеживши при цьому всі відволікаючі фактори. Головне, зберігайте позитивний настрій і у вас все неодмінно вийде.
Крім того, 12 січня у світі святкують День марципана. Це кондитерський виріб із меленого мигдалю, змішаного з цукром або кукурудзяним сиропом, який пов’язує всі інгредієнти в одну масу. Іноді для приготування марципану використовують рожеву воду, яйця, фісташки, фундук. Марципан здебільшого використовують як начинку для шоколадних цукерок, тістечок, рулетів, булочок і глазурі для тортів. Марципан корисний для здоров’я мозку, тому що мигдаль містить велику кількість лецитину, що відповідає за стимуляцію нервових клітин.
Цього дня православні християни вшановують пам’ять святої мучениці Татіани, яка постраждала за свою віру. Під час одних катувань, яким її піддали, Татіана стала молитися Богу, і Він відправив до її мучителів чотирьох ангелів. Після цього її кати увірували в Христа. Однак, дівчину все одно стратили разом із батьком.
За народними прикметами цього дня не варто:
Також у день святої Тетяни, яка є покровителькою студентів, учням не слід виносити сміття, щоб не викинути разом із ним і знання.
У Тетянин день до святої звертаються з проханнями про допомогу в навчанні та дякують за успіхи.
У цей день обов’язково потрібно зробити добрий вчинок:
Люди здавна вірять, що добро повернеться в стократному розмірі, а Тетяна у свій день виконає заповітне бажання.
Також за старих часів у Тетянин день або, як його ще називали, – Бабин кут (місце біля печі, де зберігали хатнє начиння), було прийнято пекти коровай, який символізував сонце. Пекла коровай найстарша жінка в родині і ділила його між усіма. Кожен домочадець мав з’їсти хоча б шматочок – на щастя.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Наші предки вірили, яка погода цього дня, таким буде грудень.
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Макар, Петро, Сава і Тетяна.
Багатьом українцям припинять виплати вже з лютого – кого це торкнеться
Кого образили більше: як відрізняються пенсії та стаж «нових» і «старих» пенсіонерів
Піжама – домашній одяг для сну та відпочинку, який характеризується комфортом носіння та м'якістю тканини.…
Після переходу на новоюліанський календар дата Дня святого Миколая змінилася. Православна церква України з минулого…
Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?
Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.