Вівторок, 27 Лютого, 2024
ГоловнаКомуналкаНацкомісія ухвалила важливу постанову – за що ще доведеться платити споживачам газу

Нацкомісія ухвалила важливу постанову – за що ще доведеться платити споживачам газу

Этот материал также доступен на русском языке
Наразі ухвалено всі нормативно-правові акти, що регулюють це питання на законодавчому рівні для жителів багатоповерхівок. Фінальним прийнятим документом став Типовий договір на технічне обслуговування газових мереж.

Що передбачає Типовий договір на техобслуговування внутрішньобудинкових газових мереж

НКРЕКП 5 грудня 2023 року постановою №2291 затвердила Типовий договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках та відрегулювала Кодекс газорозподільних систем.

Раніше ми писали, що в Україні зросла вартість комунальних послуг.

Згідно з ухваленими правками, оператори газорозподільних систем зобов’язані:

  • привести чинні договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку у відповідність до Типового договору; 
  • проінформувати співвласників багатоквартирних будинків про укладення договору за формою Типового договору, розмістивши інформацію про це в рахунках на оплату послуг з доставки газу.

Фактом укладення Типового договору вважається надання послуги розподілу газу і підписи сторін для такого договору не потрібні. Тобто, його дія поширюється на всіх споживачів, які підключені до розподілу газу.

Коли прийде третя платіжка за газ

Відповідно до ухваленої постанови НКРЕКП, споживачі незабаром отримають нові квитанції зі ще однією графою.

Типовий договір передбачає, що техобслуговування внутрішньобудинкових мереж оплачується замовником раз на рік за ціною, яку визначить оператор ГРМ.

Згідно із Законом України “Про житлово-комунальні послуги”, оператори ГРМ до 5 січня 2024 року зобов’язані опублікувати дані про кошторисну вартість техобслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання кожного багатоквартирного будинку, що перебуває на території його ліцензійної діяльності.

Приниження чи допомога? Як сьогодні виживають українські пенсіонери – відеоопитування

Пенсіонерам встановлено щомісячну компенсаційну виплату: хто і скільки може отримати

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні