Вівторок, 27 Лютого, 2024
ГоловнаНовиниМагнітні бурі на понеділок, 11 грудня

Магнітні бурі на понеділок, 11 грудня

Этот материал также доступен на русском языке
Чи очікуються цього дня геомагнітні бурі?

У понеділок, 11 грудня, суттєвих магнітних бур не очікується.

Протягом останніх 24 годин сонячна активність була на помірному рівні. За останню добу на Сонці сталися чотирнадцять спалахів класу С і три спалахи класу М, максимальним з яких був спалах класу М2,39.

Сонячні спалахи M-класу є середніми з великих спалахів. Спалах М2,39 може викликати невеликий рівень радіоперешкод на денній стороні Землі. Можливий сонячний радіаційний шторм.

Очікується, що у понеділок геомагнітне поле буде від спокійного до нестабільного рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде помірною з невеликою ймовірністю спалаху X-класу.

Сонячна активність на 11 грудня:

  • Імовірність малого геомагнітного шторму – 5%
  • Імовірність великого геомагнітного шторму – 1%
  • Імовірність спалаху на Сонці М-класу – 55%
  • Імовірність спалаху на Сонці Х-класу – 10%
  • Кількість сонячних плям – 49.

Фахівці сайту Метеоагент також відзначають обурений стан магнітосфери Землі – K-INDEX 5, за яким очікується ослаблення.

Для того, щоб легше орієнтуватися в графіках, можна взяти за основу робочу класифікацію і самим визначати для себе рівень сонячного шторму і рівень можливого впливу на ваш організм.

Нагадаємо, ми публікували прогноз геомагнітних бур на грудень 2023 року: Магнітні бурі у грудні: прогноз на перший місяць зими — як часто нам доведеться зважати на сонячні вихори. Але слід пам’ятати, що Сонце непостійне, тому прогноз його активності може змінитися.

Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні