Середа, 6 Грудня, 2023
ГоловнаНовиниЯке сьогодні свято: 12 листопада - День виноградаря та винороба України

Яке сьогодні свято: 12 листопада – День виноградаря та винороба України

Этот материал также доступен на русском языке
Сьогодні неділя, 12 листопада 2023 року. 316-й день року за григоріанським календарем. До закінчення лишається 49 днів.

Які свята відзначають 12 листопада

12 листопада – такі сумні події, як День молитви про сиріт та День матері, яка втратила дитину.

Цього дня святкують День творчих здійснень, День видимого дихання на холоді (мабуть, із холодом пов’язаний і Всесвітній день боротьби з пневмонією). Ще відзначається екологічне свято «Синичкін день».

Крім цього, 12 листопада можна потренувати свою дикцію та вимову, щоб відзначити Міжнародний день скоромовок.

12 листопада – День виноградаря та винороба України

День виноградаря та винороба було запроваджено у 2020 році за Указом Президента України від 22 вересня. І тепер щорічно у другу неділю листопада виноградарі та винороби святкують своє професійне свято.

Робота винороба така ж важка, як і романтична: безкраї виноградники, величезні бочки і залізне терпіння – ось будні цих майстрів.

Виноградарство – одна з найважливіших галузей рослинництва в Україні. Основні регіони вирощування винограду в Україні – це Крим (до анексії Росією у 2014 році), Одеська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька та Закарпатська області (тобто південь та захід країни). Лідером площі виноградних насаджень є Одеська область, де вирощується близько 46% українського винограду, понад 90% якого складають технічні сорти.

Історія розвитку виноробства в Україні розпочалася у IV столітті до н. е., коли греки, які заснували в Криму свої колонії, завезли туди виноград і почали займатися виноробством. Звідти виноградарство та виноробство поширилося до інших районів України та сусідньої Молдови, які відрізнялися сприятливими кліматичними умовами для культивування винограду. Також є свідчення про те, що в Середні віки виноград вирощували і в північній частині України, переважно при монастирях.

Церковні:

У церковному календарі 12 листопада цього року – Тиждень 23-й після П’ятидесятниці.

Цей день в історії

У 1717 році Йоганн Ернст Еліас Бесслер, відомий також як Орфіреус, продемонстрував своєму покровителю ландграфу Карлу Гессен-Кассельському винайдений ним «вічний двигун» у вигляді порожнього колеса, діаметр якого складав близько 4 м, а товщина – 35 см.

У 1808 публічне піднесення у Відні Я. Дегена на своєму гібридному літальному апараті – орнітоптері, частково врівноваженому водневим балоном.

У 1847 році було проведено першу громадську демонстрацію використання хлороформу як анестезуючої речовини, яку виробив Джеймс Сімпсон в Університеті Единбурга.

У 1859 році в Парижі цирковий артист Жуль Леотар вперше дав виставу на повітряній трапеції.

У 1910 році був виконаний перший кінотрюк, під час якого каскадер стрибає в річку Гудзон з палаючої повітряної кулі.

У 1933 році вдалося отримати першу фотографію передбачуваного лох-неського чудовиська.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні