Цього дня в Україні та інших країнах відзначають День холодцю. Хто придумав свято достеменно невідомо, але очевидно, що День холодцю святкують, щоб підкреслити користь і смак незвичайної страви.
Також 7 листопада в Україні та світі відзначають Міжнародний день медичної фізики. Свято ініціювала Всесвітня організації охорони здоров’я на честь дня народження Марії Склодовської-Кюрі. Завдяки працям ученої за допомогою радіаційної терапії стали лікувати онкологічні захворювання.
Ще 7 листопада відомий як Міжнародний день інуїтів. Свята започаткувала Приполярна рада інуїтів, що представляє інтереси корінних народів Арктики. Дату обрали на честь дня народження Ебена Гопсона, політика і представника етнічних народів Аляски в Сенаті США.
Крім того, 7 листопада шанувальники активного відпочинку та екстриму по всьому світу відзначають День пейнтболу. Цього дня шанувальники гри проводять на пейнтбольних майданчиках змагання, ігри та турніри. Пейнтбол стає місцем, де можна зустрітися з друзями, розважитися і позмагатися у спритності та влучності.
Цього дня українські православні вшановують пам’ять святого мученика Феодота Анкірського, його ще називають Феодотом Корчемником. Також 7 листопада вшановують преподобного Лазаря Галісійського, а також мучениць Фесалонікії та Касинії. Відомо, що Феодот жив у Туреччині, де володів корчмою. Він вів праведний спосіб життя і завдяки його розповідям про Ісуса Христа, багато язичників стали християнами. Також Феодот міг лікувати хворих покладанням рук.
Однак, коли на престол зійшов імператор Діоклетіан і почалися гоніння на християн, Феодот у своєму готелі переховував віруючих. Але в підсумку його схопили і після жорстоких тортур убили. Мученик Феодот Анкірський був похований у Малосі, пізніше там було побудовано церкву святого мученика Феодота.
Також 7 листопада за новим стилем вшановують пам’ять чудотворної ікони Божої Матері “Сходження Немовляти” (“Пелагонітісса”), яка здавна має славу покровительки вагітних жінок.
Цього дня здавна люди намагалися не робити певні речі:
Також вважалося, що цього дня не варто довго спати і в’язати, а вагітним їсти на ходу, бо дитина буде неспокійною.
До святого Феодота Анкірського звертаються по допомогу в справах і за зціленням від недуг, просять його зміцнити віру. В ікони Божої Матері “Сходження Немовляти” просять дарувати дітей, допомоги в благополучному вирішенні вагітності, захисту для малюка і мами.
У Федотів день не можна в’язати, але можна ткати, прясти або вишивати – святий вважається покровителем жіночого рукоділля.
Люди вірили, що цього дня корисно для душевного здоров’я трохи поплакати і пожаліти себе. Люди вірили, що якщо оплакати свої прикрощі й образи, то стане набагато легше. Також цього дня заведено оплакувати померлих друзів і близьких. Вважається, що після цього тому, хто пішов, стане легше на тому світі.
У Феодотів день ходили на цвинтар, приводили до ладу могили близьких. Біля могили прибирали і садили квіти, потім йшли до церкви і ставили свічки за упокій померлих. Якщо ж 7 листопада йшов дощ або сніг, люди вірили, що сама природа оплакує померлих.
А ще намагалися влаштувати масштабне прибирання – вірили, що все погане піде разом зі сміттям.
За природою цього дня наші пращури судили про те, яка на них чекає погода:
Іменини сьогодні за новим церковним календарем відзначають: Федір, Олександр, Олексій, Афанасій, Богдан, Валерій, Василь, Веніамін, Георгій, Григорій, Євген, Єгор, Єлизавета, Іван, Іларіон, Кирило, Костянтин, Максим, Михайло, Микола, Павло, Сергій, Іоанн.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.