П’ятниця, 22 Листопада, 2024
ГоловнаКомуналкаЯк не платити за доставку газу – важлива інформація для споживачів

Як не платити за доставку газу – важлива інформація для споживачів

Этот материал также доступен на русском языке
Досі трапляються випадки, коли квитанції приходять тим, хто газом взагалі не користується протягом кількох років.

Доставка газу оплачувалася завжди, просто раніше все це оплачувалося однією квитанцією. Після того, як оплату за сам газ і його доставку розділили, споживачі періодично стикаються з тим, що рахунки за доставку газу виставляють навіть тим, хто не отримує газ навіть протягом тривалого часу.

Як вчинити в такій ситуації, пояснює консультаційний центр для населення ГазПравда.

Раніше ми писали, що українці можуть заощадити на оплаті газу.

Що входить у тариф за розподіл газу

Експерти зазначають, що нарахування за доставку – це не “оплата за трубу”, а плата за сервіс газової інфраструктури, підведеної до домогосподарства. Тому споживачі можуть отримати платіжки за доставку газу, навіть не використовуючи його. Річ у тім, що таким чином можливість підключення до газової мережі знову зберігається.

“Якщо споживач не користується газом, але не хоче розривати договір на розподіл газу, щоб потім не платити за його повторне підключення, йому доведеться платити мінімальну суму за розподіл газу, яка відповідає групі споживання газу”, – зауважила начальник ГазПравди Юлія Чеберяк. 

За її словами, “група споживання визначається на момент укладення договору (залежно від підключених газових пристроїв: газова плита, газовий котел, водонагрівач) і прописується в договорі на розподіл газу”.

Тобто від послуги доставки газу завжди можна відмовитися, щоб не платити за неї. Для цього потрібно звернутися до облгазу і розірвати договір.

Якщо ж вам знову знадобиться підключити газ, тоді доведеться знову укладати договір і оплачувати підключення. За наявності заборгованості на момент розірвання договору її, найімовірніше, доведеться закрити.

Як правильно розірвати договір про доставку газу

Для оформлення розірвання договору потрібно:

  1. Переконатися, що газопостачання в будинок дійсно припинилося в офіційному порядку. Ви маєте отримати Акт про припинення газопостачання.
  2. Звернутися до Оператора ГРМ з вимогою розірвати договір про розподіл газу. До заявки потрібно додати копію Акта про припинення газопостачання.
  3. Якщо газопостачання до оселі не припинилося, але споживач не планує використовувати газ, то слід подати Оператору ГРМ заяву про припинення постачання газу з розірванням договору про розподіл газу.

Після того, як договір про розподіл газу між споживачем газу та Оператором ГРМ розірвано, та взаєморозрахунки проведено, Оператор ГРМ не може виставляти рахунки за доставку газу цьому споживачу.

У разі, якщо рахунки на оплату послуги з розподілу газу все ж таки продовжують приходити, або якщо Оператор ГРМ не бажає розірвати договір, потрібно подати скаргу до НКРЕКП.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні