4 листопада в Україні святкують День залізничника. Для економічного розвитку та промисловості залізничне сполучення завжди було дуже важливим. 1843 року була побудована Інкерманська залізниця, а 1855 року – Велика Кримська Центральна залізниця. Її загальна довжина становить 23 км. З 1868 року почався розвиток залізничних сполучень. Спочатку у незалежній Україні День залізничника святкували на початку серпня. Але 2002 року президент Леонід Кучма видав указ, згідно з яким святкування перенесли на 4 листопада.
Церковне свято 4 листопада
4 листопада православна церква шанує пам’ять святих мучеників Нікандра єпископа Мирського та Єрмея (пресвітера). Згідно з переказами, Єрмей та Нікандр навчалися у святого Тита, а він був учнем апостола Павла. Через проповіді вони перевернули багатьох людей у християнську віру. Правителі, які ще поклонялися ідолам, дізналися про двох проповідників. За це Нікандра та Єрмея схопили і мучили, вмовляючи відмовитися від віри. Вони не зреклися Христа, за що довелося поплатитися життям.
Що не можна робити 4 листопада
- Цього дня не можна виходити за межі будинку та виносити з нього будь-що.
- Також не можна ходити по перехрестю.
- Не святкуйте весілля, не заводьте нових знайомств, не починайте важливих справ –
Народні прикмети та традиції на 4 листопада
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на завтра:
- якщо мишей більше звичайного, зима буде холодною;
- на небі молодий місяць і випав сніг – скоро він танутиме;
- на небі новий місяць – дивилися, який сьогодні день та погода, бо вона триматиметься до грудня;
- навколо сонця білі кола – буде снігова буря.
Наші пращури, щоб захистити будинок від злої сили, недоброго погляду, розкладали на підвіконні ягоди горобини, а над дверима будинку малювали крейдою хрест.
Хто відзначає іменини 4 листопада?
Свої іменини святкують Ілля, Олександр, Іван, Семен, Степан, Федір, Фаїна.