Восени власники садів, городів, дачних ділянок, приватних будинків починають наводити порядки. І щоб не вивозити рослинні залишки на спеціально виділені місцевою владою звалища, вони їх просто спалюють у себе на подвір’ї або за двором, отруюючи оточуючих їдким димом.
Раніше ми розповідали, за що можуть покарати пенсіонерів.
Такі дії є протизаконними. А у воєнний час взагалі можуть бути прирівняні до диверсії. У березні 2023 року Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, якими посилила відповідальність за злочини проти засад нацбезпеки в умовах воєнного стану. Таким чином, у статті 113 “Диверсія” до переліку злочинів додали навмисні підпали, у тому числі сухої рослинності.
Які штрафи передбачені за спалювання листви і трави
Спалювання листя та трави в Україні є незаконним і передбачає адміністративну, а іноді навіть кримінальну відповідальність. Це порушення низки правил у сфері благоустрою населених пунктів, а також закону “Про охорону атмосферного повітря”
- За спалювання сухої трави та листя передбачено штраф від 3060 до 6120 грн.
- В той же час, для посадових осіб такий штраф набагато вищий – від 15 300 до 21 420 грн.
- Якщо спалювання відбувалося на території природно-заповідного фонду, то штраф за це становить від 6120 до 12240 грн (для посадових осіб – від 21420 до 30600 грн).
- За знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, уздовж залізниці загрожують найбільші штрафи – 90 000-150 000 грн.
- Якщо під час пожежі внаслідок спалювання трави чи листя загинули люди, за це загрожує від двох до п’яти років ув’язнення.