П’ятниця, 8 Грудня, 2023
ГоловнаНовиниМагнітні бурі на понеділок, 25 вересня

Магнітні бурі на понеділок, 25 вересня

Этот материал также доступен на русском языке
Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров'я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.

У понеділок, 25 вересня, магнітосфера Землі буде у збудженому стані (на знімку жовтий колір), але при цьому істотних магнітних бур не очікується.

Упродовж останніх 24 годин, як повідомляє meteoprog.com, сонячна активність була на високому рівні. За останню добу на Сонці відбулися тринадцять спалахів класу С і чотири спалахи класу М, максимальним з яких був спалах класу М4,43.

Сонячні спалахи M-класу є середніми з великих спалахів. Спалах М4,43 може викликати помірний рівень радіоперешкод на денній стороні Землі. Можливий сонячний радіаційний шторм.

Очікується, що у понеділок геомагнітне поле буде від спокійного до активного рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде помірною з невеликою ймовірністю спалаху X-класу.

Сонячна активність на 25 вересня:

  • Вірогідність малого геомагнітного шторму – 5%
  • Вірогідність великого геомагнітного шторму – 1%
  • Вірогідність спалаху на Сонці М-класу – 60%
  • Вірогідність спалаху на Сонці Х-класу – 15%
  • Кількість сонячних плям – 69.

За прогнозами, опублікованим на сайті Метеоагент, у понеділок, 25 вересня, K-INDEX 4 (MEDIUM) бурі відповідає невисокому рівню, що позначає збуджений стан магнітосфери.

K-index – показник геомагнітної активності. Він означає відхилення магнітного поля Землі від норми.

Нагадаємо, ми публікували прогноз геомагнітних бур на вересень 2023 року. Але треба пам’ятати, що Сонце непостійне, тому прогноз його активності може змінитися.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні