Фекла мала вийти заміж за хлопця з багатої сім’ї, але почувши проповідь апостола Павла, вирішила стати християнкою і не виходити заміж. Юнак поскаржився правителю міста, і апостола заарештували.
За рішенням суду святого Павла вигнали з міста, а Феклу засудили до багаття. Але дощ не дав полум’ю торкнутися дівчини. Вона пішла за Павлом.
Цього дня було прийнято прясти, таке заняття обіцяло везіння у господарських справах наступного року. А ще великою удачею було зіграти у цей день весілля. Ніхто не зможе розвести подружжя, розв’язати узи шлюбу, зав’язані на Феклу.
Жінки за традицією у це народне свято збирали буряки та варили борщ. До нього випікали особливий перший хліб із борошна нового помелу. Їм треба нагодувати всіх членів сім’ї, і тоді в домі буде благополуччя та достаток.
Цього дня заборонялося сумувати та згадувати про погане.
Краще відмовитися від укладання угод.
У будинку має бути прибрано і чисто, безладдя обіцяє біди.
Не рекомендується на Феклу у будинок запрошувати родичів.
У неділю, 24 вересня, свої іменини святкують Андрій, Антон, Василь, Віталій, Владислав, Давид, Павло, Сергій, Степан, Фекла.
"Нафтогаз" впровадив нові правила для оплати рахунків за газ. Споживачів закликають не допускати прострочення платежів…
Виплати під загрозою! Якщо не проводити жодних операцій із пенсійною карткою, ви можете втратити доступ…
Стартувала видача гуманітарної допомоги. Продуктові набори та засоби гігієни надаються не кожній людині окремо, а…
У 2025 році в Україні змінюються умови отримання пенсій по інвалідності. Хто має пройти повторний…
Цієї ночі окупанти атакували кілька областей, зокрема Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку, Київську та інші. Представники обласної…
Почалася реєстрація для отримання грошової допомоги в межах міжнародного проєкту, спрямованого на покращення умов життя.