Новини

23 серпня – День Державного прапора України: історія походження та цікаві факти

Прапор України відомий у всьому світі не лише як державний символ, а й як символ твердості волі, мужності та стійкості.

  1. Найперша історична згадка про поєднання синього та жовтого кольорів в офіційній символіці з’явилася у 1256 році, коли Данило Галицький заснував Львів. Герб молодого міста прикрашав золотий лев на блакитному тлі. Крім того, таке ж поєднання кольорів було і на прапорі Галицько-Волинського князівства.
  2. Під час Грюнвальдської битви, що сталася у 1410 році, львівське військо виступило під прапорами синьо-жовтого кольору. На синьому тлі було зображено золотого лева, який спирається на скелю.
  3. Поєднання жовтого та синього кольорів було популярним і за часів запорозьких козаків, починаючи з XVIII століття. Запорожці часто мали сині прапори, прикрашені золотистими орнаментами, а також образами православних святих чи козаків.
  4. Синьо-жовте поєднання кольорів стало спільним для всієї України на початку XX століття. Таке розташування кольорів було закріплено законом, який Центральна Рада ухвалила 1918 року. При цьому вважають, що перший президент України Михайло Грушевський затвердив жовто-синій прапор.
  5. Суперечки щодо розташування кольрів на державному прапорі точаться давно. Багато хто вважає, що сучасний прапор мав залишатися «як в УНР» — жовтим зверху. Проте сучасні історики стверджують, що документів, якими в Українській Народній Республіці укріплювався б жовто-блакитний порядок смуг, просто не існує. Однак слід зазначити, що на кольорових листівках того часу можна побачити обидва варіанти.

Червоно-чорний прапор – що символізує

На початку 1940-х років крило ОУН під керівництвом Степана Бандери набуло власної символіки — у червоно-чорних кольорах. Це було зроблено для того, щоб відрізнятися від ОУН під керівництвом Андрія Мельника, яка використовувала блакитний прапор та герб із золотим тризубцем із мечем. Червоно-чорний прапор був популярним серед молоді, зокрема у членів організації «Пласт» ще у 1920-х роках. Цей прапор символізує опір, неприйняття того, що відбувається, і рух вперед. Червоний колір на ньому означає кров, пролиту у боротьбі за свободу та незалежність України, а чорний – землю, на яку було пролито цю кров. Проте чорно-червона символіка поки що так і залишилася неофіційною.

Метки: прапор

Новое на сайте

  • Новини

В Україні хочуть ліквідувати Мінреінтеграцію: що буде з виплатами та допомогою для ВПО

Правозахисники б'ють на сполох через можливу ліквідацію Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Як…

19/09/2024 11:31
  • Новини

Міжнародна організація видає продуктові набори українцям: встигніть отримати гуманітарну допомогу

Частина українців може отримати гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування. Як це зробити?

19/09/2024 10:38
  • Новини

Окупанти завдали серії ударів по Харкову, є руйнування — воєнне зведення 19 вересня

Вночі російські війська знову атакували мирні населені пункти України, є наслідки. На фронті ситуація залишається…

19/09/2024 09:50
  • Новини

Українців закликають відкласти вихід на пенсію — що пояснили у Пенсійному фонді

Громадяни пенсійного віку переконують відмовитися від пенсій. З чим це пов'язано.

19/09/2024 08:32
  • Новини

Названі кольори в одязі, які додають вік жінкам після 40 років – краще їх уникати

Вдалий силует, стильний крій, річ пасує до фігури. Але іноді всі ці переваги можуть зійти…

19/09/2024 07:34
  • Новини

Свята та народні прикмети 19 вересня — чому цього дня потрібно з’їсти ложку меду

19 вересня в Україні відзначають День народження смайлика. Християни вшановують пам'ять святих мучеників Трохим, Саватія,…

19/09/2024 06:41