За церковним календарем 13 серпня відзначають іменини:
Анна, Антон, Арсен, Василь, Веніамін, Володимир, Георгій, Євдоким, Єлизавета, Іван, Йосип, Костянтин, Максим, Микола, Сергій, Степан, Юрій.
13 серпня прийнято святкувати День зустрічей та Міжнародний день шульг.
Ця дата – привід для того, щоб привітати всіх задіяних у сфері будівництва з їхнім професійним святом – Днем будівельника.
Щороку другої неділі серпня Україна вітає будівельників. Цього року День будівельника 2023 року випадає на 13 серпня. Важливість цієї професії є величезною, адже результатами праці будівельників ми користуємося щодня.
У будівельників є традиційне посвята в професію для новеньких: молодий працівник повинен відкусити шматок хліба із сіллю, потримати руки над чашею з вогнем, а також одягнути каску та пройти “випробування” цеглою.
Найвдалішим днем для будівництва нового будинку з часів давніх слов’ян вважаються вівторок та четвер. Велике значення мало місце для будівництва. У жодному разі не можна було будувати на перехресті чи перетині доріг, а особливо на місці могили чи чиєїсь загибелі.
А ще 13 серпня День працівників ветеринарної медицини
Свято було створено указом президента України у 2001 році. Слово “ветеринар” має латинське коріння, а ветеринарія є досить давньою галуззю, яка з’явилася ще тоді, коли люди приручили тварин. Перша ветеринарна школа була відкрита у Франції у XVIII столітті з ініціативи правителя Людовіка XV.
Крім цього, ви можете відзначити День галасливих раковин – чим не привід?
Хто не чув у дитинстві, як шумить море, якщо прикласти до вуха раковину?
З цього приводу ходило безліч легенд: що раковина співає пісню моря; що море шумить усередині раковини, щоб вона не забувала про нього і багато-багато інших. І звичайно в дитинстві, їдучи додому, ми брали раковину на згадку, щоб потім слухати її і згадувати шум прибою та лагідні теплі хвилі.
Однак все це, звичайно, дитяча фантазія і жодного моря (на жаль) усередині раковини немає. Коли ми прикладаємо її до свого вуха, ми чуємо зовсім не шум моря, а навколишні звуки, що резонують зі стулками раковини. Подібний шум можна почути, приклавши до вуха звичайну склянку або чашку. Але чому ці звуки так нагадують нам море?
Виявляється, вся справа у звукових хвилях та певній частоті звуку морського прибою. Адже море шумить багатогранно – у його звуках змішуються шелест хвилі, шепіт піщинок і раковин на дні, морський бриз і бавовни бризок, що розлітаються. Багато звукових хвиль накладаються один на одного, згідно з явищем інтерференції, і ми ідентифікуємо ці звуки як “шум моря”.
У невеликому замкнутому просторі (такому, як чашка або раковина) безліч зовнішніх звуків також накладаються і з’єднуються, утворюючи певний шум, схожий по частоті звуку на шум морського прибою.
Згідно з церковним календарем, 13 серпня цього року – Тиждень 10-й після П’ятидесятниці.
архімандрита Сергія та мучеників Юрія та Іоанна, мученика Максима, священномученика Володимира пресвітера, священномученика Іоанна пресвітера, святого Костянтина сповідника, пресвітера, мучениці Анни та святої Єлисавети сповідниці.
3113 до н. е. – за індіанським календарем Майя цього дня створюють світ;
1624 – король Франції Людовік XIII призначає кардинала Рішельє своїм першим міністром – головою королівської ради;
1680 – індіанці виганяють іспанців з Санта-Фе (Нью-Мексико);
1868 – землетрус в Еквадорі і Перу забирає життя більше 25000 осіб;
1899 – американському винахіднику Вільяму Греєму видають патент на телефон-автомат;
1907 – у Нью-Йорку з’являються перші таксі;
1912 – французький лікар Г. Один оголошує про відкриття вірусу раку;
1913 – у Шеффілді виплавляють першу нержавіючу сталь;
1923 – Мустафа Кемаль Ататюрк був обраний першим президентом Туреччини;
1932 – у Римі Марконі вперше відчуває короткохвильове радіо;
1942 – прем’єра в Нью-Йорку повнометражного мультиплікаційного фільму Уолта Діснея “Бембі”;
1948 – Рада Безпеки ООН приймає резолюцію, в якій визнавалося право народу Кашміру на самовизначення;
1964 – відбувається остання смертна кара у Великобританії;
1966 – заборона міні-спідниць в Тунісі;
2014 – оволодіння українськими силами АТО н. п. Хрящувате та завершення оперативного оточення окупованого Луганська для його подальшого звільнення.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…