Це професійне свято відзначається щороку 15 серпня. До 2008 року свято в Україні було неофіційним. Свято встановлено Указом президента від 6 серпня 2008 року № 694/2008 «Про День археолога» з огляду на вагомий внесок українських вчених-археологів у розвиток вітчизняної археології, дослідження, збереження, популяризацію археологічної спадщини України та на підтримку ініціативи громадськості».
Стефан був першим християнським мучеником, який походив із діаспори євреїв. Стефана разом із шістьма одновірцями апостоли зробили дияконами для підтримки справедливості та порядку при щоденній роздачі потреб. Стефан мав грецьке ім’я і, швидше за все, теж походив із діаспори. Стефан виконував покладені на нього обов’язки та проповідував слово Боже в Єрусалимі, за що був притягнутий до суду та побитий камінням.
У народі святий Стефан вважається покровителем коней, тому йому молилися про здоров’я та захист цих тварин. До них у Степанів день ставилися з особливою повагою. Щоб конячки залишалися сильними, витривалими та здоровими, їх напували з відра, в яке кидали срібну монету.
Також у цей день селяни відзначали закінчення сіножаті. З цього приводу влаштовували свято. У полі 15 серпня не виходили. Щоб заготовлене сіно вберегти від дощів, його вкривали у сіновалах-сараях. Ще було прийнято косити отаву – траву, що відросла.
Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?
Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.