П’ятниця, 8 Грудня, 2023
ГоловнаНовини«Нафтогаз» перестав бути постачальником «останньої надії», що чекає на побутових споживачів

«Нафтогаз» перестав бути постачальником «останньої надії», що чекає на побутових споживачів

Этот материал также доступен на русском языке
У «Нафтогазі» повідомили, що компанія, яка останні три роки була гарантом газопостачання для споживачів, що залишилися без постачальника, закінчила термін виконання своїх функцій та обов'язків постачальника "останньої надії".

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Нагадаємо, що постачальник «останньої надії» визначається Кабінетом Міністрів терміном на три роки за результатами конкурсу.

Раніше ми розповідали про найпростіший спосіб передачі показань лічильника газу.

“З огляду на закінчення встановленого законом терміну, починаючи з 23.07.2023 року, у ТОВ “ДК “Нафтогаз України” будуть відсутні підстави та технічна можливість забезпечити споживачів постачальника “останньої надії” необхідними обсягами природного газу у всій зоні балансування”, – йдеться у повідомленні.

У компанії повідомили за останні три роки ДК “Нафтогаз України”, як постачальник “останньої надії” постачала газ понад 9 млн домогосподарств, а також майже 8 тис. непобутових споживачів, серед яких, зокрема, підприємства теплокомуненерго.

Ситуацію, що склалася, ніяк не прокоментували ні уряд, ні Міністерство енергетики або акціонерне товариство “Магістральні газопроводи України” (МГУ).

Але як зазначив колишній генеральний директор ТОВ “Оператор газотранспортної системи України”, яким повністю володіють МГУ, Сергій Макогон, це загрожує накопиченням багатомільярдних боргів перед ОГСУ та газопостачальними компаніями.

“Незрозуміло, що буде далі… Знову всі несанкціоновані відбори газу через небаланси впадуть на ОГСУ? При існуючій забороні на відключення споживачів відсутність “постачальника останньої надії” може призвести до накопичення багатомільярдних боргів перед ОГСУ та облгазами”, – сказав він.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні