Вівторок, 3 Жовтня, 2023
ГоловнаНовиниЯке сьогодні свято: 1 серпня – Всесвітній день боротьби з раком легені...

Яке сьогодні свято: 1 серпня – Всесвітній день боротьби з раком легені та День інкасатора

Этот материал также доступен на русском языке
1 серпня 2023 року – це вівторок. Сьогодні у світі відзначають Всесвітній день боротьби з раком легенів, а в Україні – День інкасатора. Православна церква вшановує пам'ять святої Макрини – сестри святителя Василя Великого.

День інкасатора в Україні

Необхідність транспортного перевезення фінансових цінностей з’явилася ще в давні часи, коли в Київській Русі почала розвиватися торгівля. Тоді люди, відповідальні за охорону торгових караванів, вибиралися зі складу князівських дружин. Пізніше з розвитком банківських структур, виникла вужча спеціалізація, яка згодом стала іменуватися інкасацією. До речі, “інкасація” – це з італійського incassare, що означає “вкладати в ящик”.

 

День боротьби з раком легень

Щороку 1 серпня відзначається Всесвітній день боротьби з раком легень. Мета цього Дня – підвищення рівня обізнаності населення про дане захворювання, про його вплив на здоров’я людини та суспільства, фактори ризику, способи його виявлення, профілактики та лікування.

Рак легенів є одним з видів злоякісних новоутворень, що найчастіше зустрічаються (причому, в першу чергу, серед чоловіків) і найбільш поширеною причиною смерті від онкологічної патології. Щороку він забирає більше життів, ніж рак молочної залози, рак товстої кишки та рак передміхурової залози разом узяті.

Що сталося в Україні та світі 1 серпня

1923 – Раднарком УРСР прийняв рішення про початок українізації;

1924 – У Буенос-Айресі (Аргентина) засновано Українське товариство “Просвіта”.

1936 – Чергові Олімпійські ігри відкрив у Берліні Адольф Гітлер;

1944 – О 17:00 за Варшавським часом почалося повстання у Варшаві;

1977 – У Києві відкрито Центральний будинок художника;

2010 – Вченими з Лідського університету відкрито “підводну річку” в Чорному морі.

Нове на сайті