Є інструкція, де чітко прописано порядок ведення трудових книжок в Україні, якого потрібно дотримуватись.
Справа в тому, що Пенсійний фонд може відмовити в зарахуванні певного періоду робочого стажу. Це відбувається, якщо сторінки трудової книжки заповнені із порушенням вимог. У такому разі слід звернутись до суду.
Раніше ми розповідали, що українці можуть збільшити кількість стажу і розмір майбутньої пенсії.
Що потрібно зробити, щоб не втратити стаж
- Всі записи у трудовій книжці вносяться після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого терміну, а у разі звільнення – у день звільнення.
- Записи виконуються арабськими цифрами (число та місяць двозначними). Наприклад, якщо робітника прийнято на роботу 5 січня 1993 р., у трудовій книжці записується “05.01.1993”.
- Записи виконуються акуратно, кульковою ручкою, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і засвідчуються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.
Якщо у Пенсійному фонді відмовили вам у зарахуванні певного періоду до страхового стажу через неправильно заповнену трудову книжку, то ви можете звернутися до суду та визнати дії Фонду протиправними.
Тому майбутні пенсіонери повинні уважно перевіряти записи у трудовій книжці — адже справді прикро втрачатиме значні суми виплат через чиїсь помилки. До речі, перевіряти потрібно не лише паперові трудові, а й наскільки можна записувати в електронних трудових книжках. Якщо підприємство ще працює, то можна виправити помилки, а якщо – ліквідовано, то зробити це буде набагато складніше, доведеться звертатися до суду.
Джерело: progroshi