Відповідь на це питання підготували у Пенсійному фонді України.
Так, фахівці відповіли, що законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено зарахування до страхового стажу періодів догляду за особою з інвалідністю І групи або за особою, яка досягла пенсійного віку та за висновком медустанови потребує постійного стороннього догляду, а також зараховуються періоди догляду за дитиною з інвалідністю або тяжко хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність.
Але є певні умови. Період догляду зараховується до страхового стажу, якщо людина, яка здійснювала догляд:
Також у ПФУ зазначили, що за дотримання таких умов період догляду враховується до страхового стажу людини, оскільки згідно зі статтею 11 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у цей період він є застрахованою особою.
Страхувальником для нього є відповідний орган соціального захисту населення, який виплачує йому допомогу, надбавку чи компенсацію.
Якщо догляд мав місце у період з липня 2000 року (після впровадження персоніфікованого обліку в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування), то заробіток за цей період враховується у розмірі мінімальної заробітної плати.
У разі доцільності зазначений період оптимізується (виключається із підрахунку індивідуального коефіцієнта заробітку для обчислення пенсії як період із низьким заробітком).
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що в Кабміні ухвалили важливе рішення щодо пенсіонерів-переселенців.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.