За церковним календарем 9 квітня відзначають іменини:
Олександр, Єфрем, Іван, Макар, Павло.
Чи чули ви колись про свято, яке називається «День сонця, що сходить у шафовій країні»? Адже саме він відзначається 9 квітня!
Крім цього, сьогодні святкують день народження «звеселяючого газу».
Привід відпочити мають представники найрізноманітніших професій: наприклад, прибиральники можуть відсвяткувати День працівників клінінгової галузі, а філологи та лінгвісти – День фінської мови та Всесвітній день конкані.
Церковні:
9 квітня – тиждень 6-й день (квітконосний, Вербна неділя).
Цього дня у церковному календарі відзначається Вхід Господній до Єрусалиму.
Сьогодні православні віруючі згадують про мученицю Матрону Солунську, мучеників Мануїла та Феодосії, преподобного Іоанна прозорливого, Єгипетського.
Вхід Господній до Єрусалиму є однією з головних подій останніх днів земного життя Господа Ісуса Христа; воно описане чотирма євангелістами (див.: Мт. 21:1–11; Мк. 11:1–11; Лк. 19:28–40; Ін. 12:12–19). Урочисте прибуття Спасителя до Святого граду напередодні свята Великодня передувало Його Страстям і було здійснення старозавітних пророцтв.
Згаданню цієї події і присвячено одне з основних церковних свят, яке в Православній Церкві включено до двонадесятих. Воно святкується в неділю, що безпосередньо передує пасхальному і відкриває собою Страсну седмицю, тобто включається в розряд перехідних.
Оскільки в символіці та події Входу Господнього до Єрусалиму та його літургійного формуляра важливе місце займають пальмові гілки – вайї, це свято називають Тижнем ваій. Святитель Амвросій Медіоланський тлумачить це ім’я так:
У слов’янській традиції відоме позначення свята ще й як Тижня квітконосного, або кольорового. У богослужбовій практиці пальмові гілки традиційно замінюють гілками верби, через що Тиждень ваій носить також назву Вербної неділі.
193 – Септімус Север був проголошений римським імператором
1667 – у Парижі відбулася перша у світі публічна виставка мистецтв
1747 року в Лондоні стратили Саймона Фрейзера, 11-го лорда Ловата, за звинуваченням у державній зраді. Він став останньою людиною в Англії, яку суд засудив до обезголовлення.
У 1799 році англійський хімік Хемфрі Деві виявив анестезуючі властивості веселящого газу.
1860 – французький винахідник Едуар де Мартенвіль зробив перший звукозапис французької народної пісні «Місячне світло», яка зберігається в паризькому архіві.
1930 – у Нью-Йорку вперше публічно продемонстровано роботу відеотелефону. Між офісами компаній Bell Laboratories та AT&T встановлений зв’язок, що дозволяє співрозмовникам не тільки чути, а й бачити один одного.
1963 – колишній прем’єр-міністр Британії Вінстон Черчілль став першим іноземцем, якому Конгрес США присвоїв звання почесного громадянина США
1966 – у Франції Софі Лорен вийшла заміж за продюсера Карло Понті
1966 – Ватикан скасував Індекс заборонених книг, що проіснував понад чотири століття
1970 – Пол Маккартні заявив, що більше не співпрацюватиме з Джоном Ленноном, поклавши край існуванню “Бітлз” як групи
1977 – шведський гурт ABBA на тиждень очолив американський хіт-парад з піснею “Dancing Queen”
2003 – Європарламент схвалив вступ до Європейського союзу 10 нових членів: Кіпр, Мальта, Естонія, Латвія, Литва, Угорщина, Польща, Чехія, Словаччина та Словенія
2005 – спадкоємець британського престолу принц Чарльз одружився з Каміллою Паркер-Боулз.
Для ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС державою гарантовано низку пільг. Вони різняться залежно від…
Перша весняна зелень, перші ніжні овочі і, звичайно, салат з редиски - це прикмети квітня.…
В Україні працює система безоплатної правової допомоги. Вона допомагає людям вирішувати юридичні питання, зокрема в…
З січня 2025 року змінено правила встановлення інвалідності та призначення пенсій за інвалідністю. Відповідні зміни…
Хочете отримати хороший урожай полуниці? Не забудьте вчасно внести правильне підживлення. Розповідаємо про найефективніше.
Великдень не за горами, тож варто запастися рецептами святкових страв. Обов'язково спробуйте приготувати цю сирну…