У Пенсійному фонді повідомили, що під час перерахунку обов’язково проводиться аналіз призначення/попереднього перерахунку, чи доцільно враховувати і заробіток, який людина отримувала за ці місяці.
Так, якщо заробітну плату враховувати доцільно, вона обчислюється за періоди, визначені в частині першій статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Це або всі періоди страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року до 28 лютого 2023 року, або будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 року незалежно від перерв (якщо людина надавала такі дані) і всі періоди страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 – 28 лютого 2023 року.
При обчисленні заробітку беруть до уваги показник середньої заробітної плати (доходу), врахований при призначенні/попередньому перерахунку пенсії людини.
Якщо після призначення пенсії пенсіонер працював та отримував менший заробіток, ніж той, з якого було обчислено розмір пенсії, його облік зменшить індивідуальний коефіцієнт заробітної плати.
Тож у такому разі враховується лише страховий стаж, придбаний після призначення/попереднього перерахунку пенсії, а заробіток залишається без змін.
Якщо у працюючого пенсіонера немає 24 місяців стажу?
Якщо після призначення/попереднього перерахунку пенсії пенсіонер отримав менше ніж 24 місяці страхового стажу, автоматичний перерахунок пенсії здійснюється, якщо після її призначення/попереднього перерахунку минуло не менше двох років. У цьому випадку враховується лише стаж, набутий після призначення/попереднього перерахунку пенсії, період, за який визначено заробітну плату для обчислення пенсії, та її розмір не змінюється.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як призначається пенсія за втратою годувальника.