У понеділок, 3 квітня, суттєвих магнітних бур не очікується.
Упродовж останніх 24 годин сонячна активність була на низькому рівні. За останню добу на Сонці стався один спалах класу С1,05. Такі спалахи мало впливають на Землю.
Очікується, що у понеділок геомагнітне поле буде від спокійного до нестабільного рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде дуже низькою із ймовірністю спалахів класу С.
Сонячна активність на 3 квітня:
- Вірогідність малого геомагнітного шторму – 10%
- Вірогідність великого геомагнітного шторму – 1%
- Вірогідність спалаху на Сонці М-класу – 1%
- Вірогідність спалаху на Сонці Х-класу – 1%
- Кількість сонячних плям – 7.
Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.
Після потужної геомагнітної бурі червоні північні сяйва бачили навіть на півдні США
Найпотужнішими є сонячні спалахи X-класу. Такі сильні спалахи трапляються не часто. У разі, якщо вони спрямовані на Землю, такі спалахи та пов’язані з ними КВМ можуть створювати тривалі радіаційні бурі, які можуть пошкодити супутники, системи зв’язку та навіть наземні технології та енергосистеми. Спалахи X-класу можуть спричинити серйозний (G4) або екстремальний (G5) геомагнітний шторм на Землі. Крім того, такі спалахи викликають гарне полярне сяйво.
Так, тиждень тому, у п’ятницю з 24 на 25 березня, південь Сполучених Штатів був охоплений північним сяйвом та його чудовим малиновим свіченням, яке можна було побачити навіть у Флориді.
Незвичайне спостереження північного сяйва будь-якого кольору так далеко на півдні пов’язане із потужною геомагнітною бурею категорії G4 у нашій атмосфері. Корональний викид маси – викид магнітного поля Сонця та його плазми – спричинив бурю.
Тієї ж ночі захоплюючі дух вогні були видні по всій країні, від Колорадо і Нью-Мексико до Канади, через ту ж геомагнітну бурю, яка вважається найсильнішою майже за шість років.
Коли рентгенівські промені сонячних спалахів або викиди корональної маси (CME), які є шлейфами сонячної плазми, стикаються з магнітним полем і атмосферою Землі, вони виробляють полярні сяйва.