Дату святкування Дня працівників ракетно-космічної галузі України було обрано з очевидних причин. Адже саме в цей день, 12 квітня 1961 року, людина вперше побувала в космосі.
На офіційному рівні в сучасній Україні свято було затверджено Указом Президента України №230 13 березня 1997 року. Працю українських працівників ракетно-космічної галузі цінують у всьому світі.
У всьому світі 12 квітня відзначається як Всесвітній день авіації та космонавтики.
З 2011 року він має ще одну назву — Міжнародний день польоту людини до космосу. Про що 7 квітня, на спеціальному пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, було ухвалено офіційну резолюцію № A/RES/65/271 з нагоди 50-річчя першого кроку у справі освоєння космічного простору. Співавторами цієї резолюції стали понад 60 держав.
Перш ніж у космічний корабель сів чоловік, у політ були відправлені його чотирилапі друзі. У серпні 1960 року космічний корабель із собаками Білкою та Стрілкою на борту здійснив добовий політ із поверненням на Землю.
12 квітня – Всесвітній день хом’яків. Дата свята присвячена 12 квітня, коли в 1930 Ізраїль Ахароні (Israel Aharoni), зоолог і професор Єврейського університету в Єрусалимі, відправився в експедицію в пошуках сирійських хом’яків на кукурудзяному полі. Вважається, що саме ця експедиція стала хорошим стартом для першого вдалого приручення хом’яків.
Хом’яки тоді розводилися в Єрусалимі як лабораторні тварини.
Деякі втекли з клітки через дірку в підлозі. Є думка, що більшість диких золотих хом’яків в Ізраїлі є нащадками цих втікачів.
1908 рік – Український студент Мирослав Січинський на знак протесту проти шовінізму польських чиновників убив намісника Галичини графа Анджея Потоцького;
1911 – Француз П’єр Пріер здійснив перший політ з Лондона в Париж;
1912 рік – У Львові українські скаути-пластуни вперше склали Пластову Присягу, утворено молодіжну скаутську організацію “Пласт”;
1934 – У Нью-Йорку опублікований роман Френсіса Скотта Фіцджеральда “Ніч ніжна”;
1945 – Віце-президент Гаррі Трумен прийняв присягу президента і став 33-м лідером Сполучених Штатів Америки;
1955 – Вакцина від поліомієліту, розроблена доктором Джонасом Солком, оголошена безпечною та ефективною;
1992 – У Марн-ла-Валлі під Парижем відкрився Євродіснейленд;
1997 – Пожежа в кафедральному соборі Іоанна Хрестителя, де знаходиться Туринська плащаниця. В останню хвилину реліквія була врятована від вогню;
2014 – Захоплення міського управління МВС у місті Слов’янськ російським диверсійним загоном під керівництвом Ігоря “Стрілкова” Гіркіна.
Стартувала видача гуманітарної допомоги. Продуктові набори та засоби гігієни надаються не кожній людині окремо, а…
У 2025 році в Україні змінюються умови отримання пенсій по інвалідності. Хто має пройти повторний…
Цієї ночі окупанти атакували кілька областей, зокрема Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку, Київську та інші. Представники обласної…
Почалася реєстрація для отримання грошової допомоги в межах міжнародного проєкту, спрямованого на покращення умов життя.
4 квітня світ відзначає кілька важливих міжнародних дат. Це день, присвячений захисту безпритульних тварин, підтримці…
Український співак Павло Зібров розповів, яку пенсію отримує сам, а також розсекретив виплати деяких своїх…