П’ятниця, 31 Березня, 2023
ГоловнаНовиниМагнітні бурі в Україні на вівторок, 7 лютого: магнітосфера Землі у збудженому...

Магнітні бурі в Україні на вівторок, 7 лютого: магнітосфера Землі у збудженому стані

Этот материал также доступен на русском языке
Чи очікуються цього дня геомагнітні бурі?

У вівторок, 7 лютого, магнітосфера Землі буде у збудженому стані, але при цьому суттєвих магнітних бур не очікується.

Упродовж останніх 24 годин сонячна активність була на низькому рівні. За останню добу на Сонці сталися три спалахи класу С, максимальним з яких був спалах класу С7,89. Такі спалахи мало впливають на Землю.

Очікується, що у вівторок геомагнітне поле буде від спокійного до активного рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде низькою із невеликою ймовірністю спалаху М-класу.

Сонячна активність на 7 лютого:

Імовірність малого геомагнітного шторму – 10%
Імовірність великого геомагнітного шторму – 1%
Імовірність спалаху на Сонці М-класу – 10%
Імовірність спалаху на Сонці Х-класу – 1%
Кількість сонячних плям – 40.

Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.

Яка сила впливу магнітних бур?

Магнітні бурі можуть впливати не тільки на стан здоров’я людей, але й здатні тимчасово занурити людство в первісну еру. У березні 1989 року в Квебеку майже на добу вийшла з ладу вся електроніка і люди залишилися без світла, тепла та радіозв’язку. За статистичними даними, постраждали близько 6 мільйонів жителів.

Вплив магнітних бур на біосферу Землі

Вплив, який виявляється геомагнітними бурями на планету, починається за добу до їх виникнення. Особливо це зауважують люди, які схильні до хвороб серцево-судинної системи, і час високої сонячної активності несе для їхнього здоров’я певну небезпеку.

Сонячні спалахи провокують виникнення сильного рентгенівського випромінювання, що перевищує норму в сотні разів, і згодом впливають на іоносферу планети. Внаслідок цього можна стати свідком аномальних північних сяйв.

Плазмові випромінювання провокують відключення електричних приладів, виводять із ладу супутники та блокують мобільний зв’язок. Появу таку спрогнозувати дуже важко.

Нове на сайті