Субота, 10 Червня, 2023
ГоловнаНовиниЦей день в історії: 17 лютого – День спонтанного прояву доброти та...

Цей день в історії: 17 лютого – День спонтанного прояву доброти та День кота в Європі

Этот материал также доступен на русском языке
17 лютого – 48-й день року за григоріанським календарем. До кінця року лишається 317 днів.

День спонтанного прояву доброти

Міжнародний День спонтанного прояву доброти – неофіційне свято, створене за ініціативою міжнародних благодійних організацій, на думку яких це свято має планетарне значення.

13 листопада 1998 року в Токіо відбулася перша конференція Світового руху за доброту. У цьому заході взяли участь Японія, Австралія, Великобританія, США, Канада, Сінгапур та Таїланд. Вони й вирішили, що свято відзначатиметься 17 лютого. Пізніше до руху приєдналося багато європейських країн, у тому числі й України.

У деяких країнах цього дня дарують квіти знайомим і незнайомим людям. Робити компліменти цього дня хоча б трьом незнайомим людям. Вважається, що завдяки цьому їхній настрій покращується не лише цього дня, а й цілий тиждень. Вони, у свою чергу, покращать його ще комусь.

Всесвітній день людського духу

Також 17 лютого святкують Всесвітній день людського духу. Серед християн є думка, що саме людський дух є головною частиною людини. Завдяки цьому святу кожен з нас отримує інформацію про найпростіші способи, як можна об’єднатися, щоб посилити один одного.

Свято заснував у 2003 році філософ мудрості та правди, автор багатьох книг Марк Леві. За його словами, цей день можна назвати святом пропаганди людського духу, яке має жити мирним та творчим життям. Кожна людина на землі 17 лютого має приділити 2 хвилини життя на тишу. Також можна приєднатися до загальної медитації, яка відбувається о 15:00 за східним часом.

День кота в Європі

17 лютого святкують День кота у Європі. Свято прийшло до нас з Італії, адже воно було розпочате 28 років тому саме в цій країні. Коти здатні особливим чином додавати будь-якому будинку затишку. Ці тварини позбавляють власників стресу, а також вміють лікувати.

З’явилося свято завдяки італійській журналістці Клаудії Анжелетті. Вона обрала для святкування лютий, тому що цей місяць за зодіакальним календарем належить Водоліям, що відрізняється незалежним характером. Для святкування Дня кота в Європі проводять різноманітні заходи, а також збирають кошти на придбання їжі бездомним пушистикам.

Що сталося в Україні та світі 17 лютого?

 • 1795 рік – у Великій Британії викопують величезну картоплину вагою майже 8,5 кг;
 • 1876 – Джуліус Вольф з Істпорта (США) створює перші консерви з сардинами;
 • 1904 рік – проходить прем’єра опери Джакомо Пуччіні “Мадам Баттерфляй” у міланському театрі “Ла Скала”;
 • 1919 рік – директорія УНР звертається до США за допомогою у боротьбі з більшовиками;
 • 1938 рік – на Соловецьких островах під час Великого терору в СРСР відбувається масовий розстріл в’язнів Соловецької в’язниці (тоді за добу стратять понад 200 осіб);
 • 1947 рік – телерадіоорганізація “Голос Америки” проводить свою першу радіотрансляцію російською мовою на Радянський Союз;
 • 1955 рік – Одеська кінофабрика стає Одеською кіностудією художніх фільмів;
 • 1972 рік – гурт “Pink Floyd” закінчує свій тур Англією з прем’єрою нової програми “Eclipse” (через 1 рік він перетворюється на їхню найвідомішу платівку “The Dark Side of the Moon”);
 • 1999 рік – проводять ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та Російською Федерацією 1997 року;
 • 2008 рік – Косово проголошує свою незалежність від Сербії (до кінця року її визнає 69 країн);
 • 2015 рік – генпрокуратура України відмовляє уряду Грузії в екстрадиції експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі;
 • 2015 рік – Євросоюз уперше з початку російсько-української війни офіційно визнає участь військ РФ у конфлікті.

Нове на сайті